Obecny czas: Śro Wrz 20, 2017 4:43 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Strona 1 z 1 [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jaka zmywarkę kupić?
PostWysłany: Pon Sie 07, 2017 3:07 pm 
Nowicjusz

Cześć, korzystacie może ze zmywarek w swoich domach? Ja do tej pory nie miałam niczego takiego, ale chyba w końcu się zdecyduję. Nie mam czasu zmywać i zależy mi na oszczędności czasu. Macie może jakieś sensowne modelu do polecenia? Chodzi mi o coś dla dwóch osób.

Temat postu: Re: Jaka zmywarkę kupić?
PostWysłany: Wto Sie 08, 2017 2:46 pm 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Obojetnie czy dla dwoch czy czterech osob. Kupuj zawsze te szeroka zmywarke (wielkosci pralki - 60 cm). Te waskie (45-55 cm) pomieszcza odpowiednio mniej naczyn, a pradu i wody zuzywaja tyle samo co te duze. Chyba, ze nie masz na nia tyle miejsca - wtedy to co innego. Warto tez wydac nieco wieksza kwote, wtedy dostaniesz sprzet wysokiej jakosci o czym sie przekonasz po zalaczeniu urzadzenia. Te drozsze pracuja "szeptem". Wez to pod uwage, jesli chcesz tez zmywac noca. Zywotnosc nie wplywa znaczaca na cene urzadzenia, wiec jesli zmywarka moze pracowac glosniej, to spokojnie wybierz te tansza. Pod warunkiem, ze ma zabezpieczenie przed zalaniem pomieszczenia w razie awarii ("AquaStop"). Im wiecej opcji w ustawieniach tym oczywiscie wiecej mozliwosci, ale wszystkich programow i tak nie bedziesz uzywac. Powinna ale posiadac opcje skrocenia (lub przyspieszenia - jak kto woli) programow. Bardzo przydatne jesli wszystkie naczynia sa np. zaraz po obiedzie (nie zaschniete), a na kolacje potrzebujesz je znowu. Zorientuj sie rowniez jak twarda masz wode. Czesto do zmywarki dolaczane sa papierki lakmusowe do zbadania twardosci wody. Bardzo wazne jest odpowiednio ustawic urzadzenie. Dzieki temu bedzie zmywala lepiej i dluzej pozyje. Ostatnie czasy na rynku pojawily sie zmywarki, ktore nie posiadaja zbiornika na sol i nablyszczacz. Odradzam takiego zakupu. Wtedy musisz uzywac tylko tabletek, ktore te dwa skladniki posiadaja. Wtedy zmywarka jest drozsza w eksploatacji, a wyniki daja tez wiele do zyczenia: korozja na szklankach, przepalone grzalki, osad z kamienia na dnie komory myjacej itd. itp.
W razie pytan sluze pomoca.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 1 [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość