Obecny czas: Nie Sty 21, 2018 5:49 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

 Strona 1 z 1 [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Drogi pożarowe i mostek_6
PostWysłany: Śro Sie 17, 2016 1:36 pm 
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: Śro Maj 05, 2010 8:32 am
Posty: 419
Miejscowość: zawadzkie
Pytanie z 10.08.2016: Czy widzi Pan możliwość, w połączeniu z planowanym dojazdem pożarowym do bloku nr. 19, wykonania dojazdu do bloków nr. 17 i 19 od strony ul. Stawowej łącznie z chodnikiem (połączenie zadań)? Pozdrawiam

Odp. Burmistrza: Jeżeli chodzi o temat dróg pożarowych na terenach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej (wątek ten poruszaliśmy już na forum), to budowa i utrzymanie dróg należy do Spółdzielni. Z posiadanych informacji wynika, że w chwili obecnej Spółdzielnia zleciła projekt i zamierza wykonać drogę dojazdową do bloków nr 17 i 19 przy ulicy Powstańców Śląskich.


Szanowny Panie Stachowski,

w oparciu o wielokrotnie przedstawiane argumenty przemawiające za likwidacją „mostka który nie jest mostkiem” i wykonaniem w tym rejonie przejazdu/skrzyżowania łączącego ul. Stawową z dojazdem do bloków 17 i 19, ponawiam powyższe pytanie na które niestety nie otrzymałem od Pana jednoznacznej odpowiedzi.

To że SM Hutnik zleciła wykonanie projektu (projekt co prawda wykonano ale bez udziału rzeczoznawcy p.poż.) to jedno, a właściwe rozwiązanie problemu to drugie.

Wobec powyższego nie pozostaje nic innego jak usiąść z prezesem SM do jednego stołu i rozsądnie rozwiązać problem, mając na uwadze przedstawiane argumenty szczególnie w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców. Okrężny dojazd pożarowy to nie jest właściwe rozwiązanie.
Oczekuję jednoznacznie wyjaśniającej temat odpowiedzi.
Pozdrawiam
P.S. Likwidacja poręczy mostu przy Zaw-Kom, jakoś nie sprawiała trudności, w przyp. "Mostka" problem jest nie do rozwiązania bo, ........ trzeba by wykonać przejazd do bloków 17 i 19?
Aktualna Odpowiedź Burmistrza: Jak już wcześniej informowano, w kwestii likwidacji „mostka” jeszcze w ubiegłej kadencji wpłynęła prośba mieszkańców bloków przy ul. Powstańców Śląskich, aby nie likwidować tego mostka i nie wykonywać przejazdu na ulicę Stawową. Powyższe argumentowane było przez mieszkańców pogorszeniem bezpieczeństwa w obrębie osiedla (znacznie zwiększony ruch samochodowy).

Szanowny Panie Stachowski,
Nie dość że nie udziela pan odpowiedzi na zadane pytania, to udzielane odpowiedzi wołają o pomstę do nieba?
W sprawie mostka i ewent. przejazdu od strony Netto obiecał Pan: przeprowadzenie ponownej ankiety, konsultacje z strażą pożarną. Gdzie są wyniki? Gdzie jest wynik konsultacji z SM Hutnik w sprawie dróg pożarowych i ewent. przejazdu od strony Netto? Czy w poprzedniej ankiecie uwzględnono postulaty i życzenia mieszkańców 11-tki? Czy logika nie odgrywa w pańskich działaniach żadnej roli? Czy nie robi Pan wszystkich w balona!

Jak najbardziej na miejscu są uwagi 62Norbi.
Ponownie proszę o rzeczowe i zgodne z logiką podejście do tego tematu i udzielenie jasnych odpowiedzi w tym temacie.
Pozdrawiam


   
 
 Temat postu: Re: Drogi pożarowe i mostek_6
PostWysłany: Śro Sie 17, 2016 5:43 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 19, 2008 10:49 pm
Posty: 922
Miejscowość: Zawadzkie
Dla przypomnienia podaję link mojej wypowiedzi: viewtopic.php?p=10786#p10786
A także tekst:
Za to jest gorszy dostęp dla służb uprzywilejowanych, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji, no i, hałas samochodów przy bloku 11 dojeżdżających do bloków 17 i 19 oraz bardzo niski standard estetyczny, jak i dostępności dla pieszych, rowerzystów, jak również osób poruszających się na wózkach w kierunku "Netto".. Jeśli już ma zostać ten "mostek nie mostek" to pomyśleć trzeba coś zrobić dla uatrakcyjnienia tego miejsca, w sposób logiczny, ponieważ mamy XXI wiek, choćby dlatego że ten omawiany obiekt nie pasuje do otoczenia, ani nie zapewnia tak naprawdę żadnego bezpieczeństwa... Nic nie powiedziałbym, jakby pod mostem nie był zakopany kanał, który został zasypany i "orurowany"...
Z poważaniem_________________
N. Cz.
   
 
 Temat postu: Re: Drogi pożarowe i mostek_6
PostWysłany: Czw Sie 18, 2016 9:10 am 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 05, 2011 4:21 pm
Posty: 416
Proszę upublicznić listę osób, które nie chciały likwidacji mostka, proszę upublicznić treść tej petycji. Podejrzewam, że listę podpisali mieszkańcy 19-ki, którzy pisali nie o rozebranie chodnika, ale zrobienie przejazdu dla samochodów, zadowoleni z tego, że mieszkają na końcu osiedla i nikt im pod oknami nie jeździ, w czterech literach za to mają pozostałych mieszkańców osiedla.

To jedno. Po drugie mówimy tutaj nie tyle o zrobieniu drogi, co o rozebraniu pozostałości mostka i zrobieniu tam chodnika. Proszę nie łączyć tych dwóch spraw, bo można zrobić chodnik bez wpuszczania samochodów.

Po trzecie, ankieta rzeczywiście by się przydała, ale rzetelna, z jasno postawionymi propozycjami i z możliwością wypowiedzenia się mieszkańców całego osiedla, bo ten feralny "mostek" ma wpływ na ruch na całym osiedlu, a nie tylko pod samą 19-ką. Myślę, że sprawa jak najbardziej dla burmistrza, naszego gospodarza. Cedowanie odpowiedzialności na SM niczego nie rozwiązuje i jest lekko niesmaczne.

Po czwarte. Wiem, że rozważana była jeszcze jedna koncepcja - dojazd do 17 i 19-ki od strony wieży ciśnień obok szkoły. Wystarczy trochę przedłużyć tamtejszą drogę i sprawa dojazdu też znacznie się uprości.
Panie burmistrzu, proszę nie zamykać tak szybko wątków, które jak widać, powracają jak bumerang. Ja sam rozmawiałem z mieszkańcami 19-ki i też są za zlikwidowaniem mostka, a w zasadzie jego karykatury.

Po piąte, co to znaczy, że SM planuje wykonanie drogi dojazdowej? Czy chodzi o połączenie między Netto i 19-ką, czy o zrobienie "autostrady" przez osiedle od 11-ki do 19-ki, co sugerowałoby poszerzenie rok temu wjazdu na trelinkę koło 11-ki? Skoro są jakieś plany, porjekty, pomysły, to proszę je mieszkańcom przedstawić, a nie czekać na zebranie niereprezentatywnej listy osób za lub przeciw czemuś, która miałaby później uzasadniać podejmowane lub nie działania. Na Opolskiej barierki jakoś rozebrać szło, na Dębowej też, tak samo na 1-go Maja, te cholerne osiedle jest jakieś inne, czy tylko ludzie nie teges?

Od nieustannego zamykania tematu, jak widać, sprawa się nie rozwiąże. Trzeba niestety ruszyć swoje co tam kto ma i tematem się zająć. Jasno i przejrzyście. Tak jak było z budową drogi przez Manhatan. Może TVZawadzkie by zrobiła ankietę? No i rzecz jasna opinię straży czy jakich tam jeszcze służb też można przy okazji wziąć pod uwagę.


   
 
 Temat postu: Re: Drogi pożarowe i mostek_6
PostWysłany: Czw Sie 18, 2016 10:34 am 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 19, 2008 10:49 pm
Posty: 922
Miejscowość: Zawadzkie
Właścicielem Mostka nie jest SM Hutnik a gmina Zawadzkie... Więc uważam, że to rada i burmistrz mogą zadecydować o losie tego mostka, a jak już rada wraz z burmistrzem chce spełnić wolę mieszkańców, to wskazane byłoby zapytać o los mostka wszystkich mieszkańców osiedla Powstańców Śl. a nie tylko z bloku 17 i 19.
Z poważaniem._________________
N. Cz.
   
 
 Temat postu: Re: Drogi pożarowe i mostek_6
PostWysłany: Czw Sie 18, 2016 10:43 am 
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: Śro Maj 05, 2010 8:32 am
Posty: 419
Miejscowość: zawadzkie
Do sugestii Smoka;
Po piąte, co to znaczy, że SM planuje wykonanie drogi dojazdowej? Czy chodzi o połączenie między Netto i 19-ką, czy o zrobienie "autostrady" przez osiedle od 11-ki do 19-ki, co sugerowałoby poszerzenie rok temu wjazdu na trelinkę koło 11-ki?

Moim zdaniem, w przypadku podjęcia decyzji o wykonaniu wjazdu od strony Netto należy zamknąć drogę osiedlową na wys. 17-ki tak, aby uniemożliwić dojazd do 11-ki (za miejscami parkingowymi). Szlaban/barierki otwierane byłyby w razie potrzeby tylko przez służby uprzywilejowane.
Mostek z barierkami należy natychmiast zlikwidować.
Pozdrawiam


   
 
 Temat postu: Re: Drogi pożarowe i mostek_6
PostWysłany: Czw Sie 18, 2016 2:39 pm 
Użytkownik

Rejestracja: Pon Mar 07, 2016 4:28 pm
Posty: 11
Jeżeli doszło by likwidacji "mostka czy nie mostka" nie powinno się ustawiać w innym miejscu przeszkód w postaci bramek, szlabanów, drutu kolczastego :) ,zasieków :) czy innych "głupich" wynalazków.
Takie rozwiązanie było by bez sensu.

Wystarczy ,że jeden sklep poszedł po takie "niecodzienne" rozwiązanie ustawiając przed wejściem betonowe pachołki.
Nie raz widziałem jak starsze osoby wpadały i nie rzadko przewracały o takie "idiotyzmy" .


   
 
 Temat postu: Re: Drogi pożarowe i mostek_6
PostWysłany: Pią Sie 19, 2016 11:10 am 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 24, 2016 12:19 pm
Posty: 54
Usuwanie mostka poprzez tworzenie przejazdu z powodow p.poz. i jednoczesne zamykanie dojazdu do tych blokow z przeciwnej strony mija sie niestety z celem.


   
 
 Temat postu: Re: Drogi pożarowe i mostek_6
PostWysłany: Pią Sie 19, 2016 12:29 pm 
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: Śro Maj 05, 2010 8:32 am
Posty: 419
Miejscowość: zawadzkie
Forumowicz napisał: Usuwanie mostka poprzez tworzenie przejazdu z powodów p.poz. i jednoczesne zamykanie dojazdu do tych blokow z przeciwnej strony mija sie niestety z celem.

Witam,
usunięcie "mostka który nie jest mostkiem" to jeden temat, a ewent. przejazd od strony Netto do bloków 17 i 19 to drugi temat, co nie znaczy iż nie można ich pod kątem rozwiązania ruchu pieszego powiązać zadanie dla UMiG i SM Hutnik).

1. "mostek który nie jest mostkiem" należy usunąć od zaraz. Jak zostanie w tym rejonie (po usunięciu mostka) uregulowany ruch pieszy informował już Burmistrz. Mostek nie ma żadnego związku z drogami p.poż. Do rozwiązania tego problemu decyzją administracyjną PSP zobowiązana została SM Hutnik - termin nagli.

2. Bardzo interesującym rozwiązaniem byłoby wykonanie dojazdu do bloków 17 i 19 od strony Netto. Tym sposobem rozwiązany został by problem dojazdów pożarowych do tych bloków. Aby uniemożliwić przejazd tą drogą aż do bloku 11 należałoby na wysokości miejsc parkingowych 17-tki zamknąć ją np. szlabanem otwieranym tylko przez służby uporządkowane. Propozycja ta rozwiązuje moim zdaniem wszystkie aspekty ruchu kołowego w tym regionie.

Mam nadzieją iż wyjaśniłem temat.
Pozdrawiam


   
 
 Temat postu: Re: Drogi pożarowe i mostek_6
PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 9:48 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 20, 2007 12:18 pm
Posty: 327
Tak jak już pisałem wcześniej, już niedługo na osiedlu pojawi się ankieta w tej sprawie. Zobaczymy jakie zdanie mają mieszkańcy tego Osiedla. Pozdrawiam_________________
--------------------------
Mariusz Stachowski
Burmistrz Zawadzkiego
   
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 1 [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do: