Obecny czas: Wto Wrz 19, 2017 2:18 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Strona 1 z 1 [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kanalizacja burzowa_6
PostWysłany: Śro Lut 01, 2017 7:00 am 
Zaawansowany użytkownik

Miejscowość: zawadzkie
Uwaga: właściwe umiejscowienie wpisu w miejsce poprzedniego z tym tytułem.

Szanowny Panie Burmistrzu,

w ubiegłym roku poinformował Pan iż w terminie do 31.12.2016 będzie Pan w posiadaniu pełnej inwentaryzacji sieci kanalizacyjnej.
W oparciu o poniższy wpis z wcześniejszej korespondencji proszę o udzielenie stosownych wyjaśnień w tym temacie.
Pozdrawiam

Szanowny Panie Burmistrzu,
zarzucając mi złośliwość, w związku z zadawanymi Panu pytaniami na które zresztą prawie nigdy nie otrzymujemy jasnych odpowiedzi (z reguły są to odpowiedzi wymijające lub nie odpowiadające na zadane pytanie) powinien Się Pan zastanowić, czy to czasami nie Pan swoim w/w sposobem udzielania odpowiedzi nie działa złośliwie, i tak w linku:
viewtopic.php?f=16&t=1357
wprowadził Pan mnie i forumowiczów w błąd informując, iż wymienione w linku ulice posiadają kanalizację deszczową. Ulice te posiadają co prawda studzienki deszczowe, jednakże są to tzw. studzienki chłonne w wykonaniu; kratka, 1m rury kanalizacyjne wpuszczonej do gruntu, nie podłączonej do sieci. Najczęściej po zebraniu ok. 0,5 m3 wady deszczowej są one przepełnione, a woda nie jest dalej wchłaniana i wylewa się na drogę.

Definicja (Wikipedia): Kanalizacja burzowa, kanalizacja deszczowa, burzowiec to kanalizacja służąca do odprowadzania wód opadowych i roztopowych (ścieki opadowe i roztopowe) ze szczelnych nawierzchni terenów zurbanizowanych – dachów, dróg, chodników, podjazdów, parkingów.
Realizowana najczęściej w postaci sieci kanałów i rurociągów odprowadzających wodę do odbiornika naturalnego (rzeki, jeziora) lub do systemu rozsączającego. Fragment kanalizacji deszczowej, zwłaszcza jego część wlotowa widoczna na powierzchni, nazywany jest często burzowcem lub kolektorem burzowym. Kanalizacja burzowa powinna być instalacją niezależną i odrębną od kanalizacji ściekowej.

W linku: viewtopic.php?f=16&t=1378 na zadane pytanie: Pytanie: czy wszystkie wymienione przez Pana ulice posiadają kanalizację burzową odpowiadającą w/w definicji oraz czy do ulic z rzekomą kanalizacją burzową zalicza Pan również ulice na których występują studzienki chłonne nie podłączone do kolektora burzowego (niezależnej instalacji)? Jeżeli nie/tak, to proszę o przeprowadzenie korekty i podanie jej do ogólnej wiadomości.

Pan poinformował, ale dalej nie udzielił odpowiedzi: pańska odp.: Drogi internauto, do końca tego roku będę w posiadaniu pełnej inwentaryzacji kanalizacji deszczowej, a potem będę podejmował działania zmierzające do poprawy stanu rzeczy. Jeszcze raz, ja nie pytałem o ewentualne działania.
W linku: viewtopic.php?f=16&t=1398 ponownie prosiłem o udzielenie odpowiedzi j.w. Ponowna Pańska odpowiedź nie wyjaśniająca niczego. Czyżby na dzień dzisiejszy UMiG nie wiedział czym dysponuje?
Pan poinformował nas tylko o tym, iż będzie Pan w posiadaniu inwentaryzacji i że będzie Pan podejmował działania. Poza tym poinformował Pan iż, odp.: Panie Kugog, bardzo grzecznie odpowiedzalem na pana pytanie w poprzednim poście – czy aby napewo? Moim zdaniem nie.

W linku: viewtopic.php?f=16&t=1406 zarzuca mi Pan złośliwość.
Na podstawie w/w faktów proszę o sprecyzowanie w którym miejscu prowadzonej korespondencji widzi Pan rzekomą złośliwość z mojej strony. Skoro upiera się Pan przy terminie 31.12.2016, ze wzgl. na obecnie niską priorytetowość tematu, przyjmuję go i zobowiązuję Pana do udzielenia jasnej odpowiedzi w sprawie kanalizacji deszczowej (burzowej) do 31.01.2017.

Moje zapytania będę tak długo stawiał, aż Pan rozpocznie je uważnie czytać i na nie jasno i jednoznacznie odpowiadać. To jest nie tylko moje życzenie i to nie jest złośliwość lecz pozyskiwanie informacji na rzcz społeczeństwa a dot. miasta i gminy.
Aktywnych i nieaktywnych forumowiczów zapraszam do aktywnego włączania się do dyskusji w w sprawach miasta i gminy.
Pozdrawiam

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 1 [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość