Obecny czas: Pią Lis 27, 2020 3:15 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Strona 8 z 8 [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: OŚWIETLENIE, DROGI I CHODNIKI W GMINIE ZAWADZKIE
PostWysłany: Czw Sie 06, 2015 8:03 am 
Użytkownik

Odpowiadając na Pana sugestie dotyczące zmiany ustawienia lustra na skrzyżowanie ul. Szymanowskiego z ul. Opolską oraz ul. Paderewskiego z ul. Opolską informuję, że powyższe leży w gestii Zarządu Dróg Wojewódzkich, po sprawdzeniu stwierdzono, prawidłowe ustawienie luster, które obejmują polem widzenia chodnik i jezdnię ul. Opolskiej (DW nr.901).
Oznakowanie poziome przy wyjeździe z ul. Handlowej na ul. Nową od strony marketu Polo nie jest wymagane, wystarczający jest ustawiony znak A-7( ustąp pierwszeństwa) od strony marketu Polo (kategoria drogi - wewnętrzna)
Zasada "prawej ręki" nie musi być w żaden sposób wprowadzana na drogach osiedlowych, zasadę tę opisuje Kodeks drogowy (Dz.U. 1997 Nr.98,poz.602 z późn. zmianami
-Art. 25 ust.1), a kultura na drodze powinna dotyczyć każdego uczestnika ruchu drogowego.

PostWysłany: Czw Sie 06, 2015 1:55 pm 
Zaawansowany użytkownik

Miejscowość: zawadzkie
St.Rem-Bud,

dziękuję za szybkie ustosunkowanie się do moich wpisów.

przyjrzałem się jeszcze raz ustawieniu lustra na Szymanowskiego/Opolska i jestem nadal zdania iż ustawienie tego lustra należy skorygować tak, aby w jego centrum nie znajdowała się studzienka deszczowa na ul. Opolskiej (bezpośrednio przy Krzyżu) znajdująca się w odl. 4 m od punktu z którego patrzy kierowca wyjeżdżający z ul. Szymanowskiego a ul. Opolska. Lustro należy bardziej wypionować i lekko skręcić w lewo. Ponieważ Krzyż znacznie ogranicza widoczność z lewej strony korekta ustawienia lustra jest konieczna.
Być może nie jest to oznakowanie wymagane. Skoro tak, to dlaczego zostało ono wykonane na przeciwnej stronie skrzyżowania (nadgorliwość czy niegospodarność)?
Oczywiście że zasada ta nie musi być wprowadzona – szkoda że nie widzi Pan korzyści materialnych i poprawy bezpieczeństwa z tytułu jej wprowadzenia. Kultura? Proszę mnie nie rozśmieszać.

Proszę o ustosunkowanie się również do moich kilku poprzednich wpisów.
Pozdrawiam

PostWysłany: Pią Sie 07, 2015 1:37 pm 
Zaawansowany użytkownik

Miejscowość: zawadzkie
Na ul. Szymanowskiego (od str. ul. Opolskiej) zauważyłem oberwany znak drogowy informujący o przejeździe kolejowym.
Pozdrawiam

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 7:57 am 
Użytkownik

Szanowny Panie "Kugog" odpowiedziałem Panu na pytania, skoro to Pana nie satysfakcjonuje zapraszam osobiście do mojego biura pok.103. Forum to nie jest miejsce do polemiki a do krótkiej, zwięzłej i merytorycznej odpowiedzi. Moja praca nie polega tylko na obserwacji wpisów na forum i odpowiadanie wielokrotnie na różne sugestie czy zapytania, mam wiele zadań, które muszę wykonać w określonym czasie. Zapraszam Pana do osobistego kontaktu (po uzgodnieniu terminu tel.774623136), pojedziemy w teren, sprawdzimy, przedyskutujemy i wypracujemy wspólne stanowisko dotyczące interesujących Pana spraw.

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 1:26 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Forum jest miejscem jak najbardziej do polemiki.
St.Rem_Bud (cokolwiek by to miało znaczyć) trąci minioną epoką, gdy różne sprawy załatwiało się po cichu, w cztery oczy i bez świadków. Proszę się nie zasłaniać brakiem czasu lub nadmiarem pracy, bo na pytania Kugoga odpowiedzi chcieliby też usłyszeć, a sprawa dotyczy nie was dwóch, ale sporej części mieszkańców. Czy pan naprawdę uważa, że w dwójkę problem rozwiążecie najlepiej? I jeśli każdy z interesantów umówi się z panem z osobna, by przedyskutować problem, to będzie miał pan w pracy więcej czasu? Skąd ta pewność? Z racji pełnionego przez pana stanowiska? A jeśli ktoś z czytających forum podrzuci inne rozwiązanie? Lepsze?

Jeśli narzeka pan na brak czasu w pracy, to proszę wpierw lepiej sobie ten czas zorganizować, publiczne narzekanie, że ma pan za dużo pracy, źle świadczy o funkcjonowaniu naszego urzędu.

PostWysłany: Nie Sie 16, 2015 11:28 am 
Użytkownik

Szanowny Panie st.Rem_Bud!

Nie ma Pan czasu, żeby odpowiadać na forum, a ma Pan czas, żeby jeździć z petentami w teren? A gdyby tak każdy petent był traktowany, to niechybnie nowy etat w urzędzie potrzebny będzie...

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2019 1:22 pm 
Zaawansowany użytkownik

Dobrze że macie taki kontakt z burmistrzem :D

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2020 3:22 pm 
Nowicjusz

Najsensowniej jest postawicd lampy solarne jak np. te tu - oszczędność przede wszystkim.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 8 z 8 [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość