Obecny czas: Wto Sty 26, 2021 8:42 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Strona 5 z 8 [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: OŚWIETLENIE, DROGI I CHODNIKI W GMINIE ZAWADZKIE
PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 3:55 pm 
Zaawansowany użytkownik

smok napisał(a):A czemu od razu chodnik? Dopóki nie było tam asfaltu, problemu nie było. Dopiero jego ułożenie wywołało dyskusję o chodniku.
Nie tędy droga. Właśnie wyrwaliśmy kolejny skrawek publicznej przestrzeni i oddaliśmy go we władanie zmotoryzowanym. Czy naprawdę chcemy całą naszą przestrzeń oddać samochodom? To była i powinna nadał być przestrzeń spacerowa, gdzie przechodzień jest gospodarzem, a samochód gościem.

Zamiast chodników przy tej ulicy wskazane byłoby ułożenie ozdobnych szykan, klombów z kwiatami itp., które uniemożliwiłyby rozwinięcie nadmiernej prędkości przez samochody. Chodnik tam nie jest potrzebny. Cała droga powinna pozostać własnością pieszych, tak jak to było dawniej. Nie wiem, czy to jest do zrobienia od strony prawnej, aby samochody tam musiały ustępować pierwszeństwa pieszym ("strefa zamieszkania" raczej odpada, bo wiąże się z ograniczeniem prędkości do 20km/h, co jest tam nierealne i niewskazane), ale odpowiednie ukształtowanie tej drogi może skutecznie zapewnić bezpieczeństwo pieszych.

Tak czy inaczej, dobrze, że wywiązała się dyskusja na ten temat. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Droga jest potrzebna, bo jak ludzi w Zawadzkiem ubywa tak samochodów przybywa i trzeba odciążać Opolską no i jakaś alternatywa musi być w razie wypadku lub innego zdarzenia, a nie tak jak kiedyś że coś się stało na jednej jedynej ulicy w Zawadzkiem i już objazd przez Barut :twisted: A z tej drogi korzystają nie tylko samochody ale i rowerzyści i to w znacznej większości. Przed wyasfaltowaniem to tam ciężko było przejechać, a nawet przejść - uczniowie wybierali Opolską.
Od strony torów chętnie widziałbym jakiś szeroki chodnik, bo tam tylko chwasty i gruz, szykany czy ozdobne drzewka mogą być z 2 strony albo za chodnikiem... ale to chyba raczej melodia dalekiej przyszłość... do tego czasu ta droga sie zniszczy...

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 1:57 pm 
Użytkownik

Panie Burmistrzu,
może Pan ma jakieś pomysły? jak poprawić bezpieczeństwo na ul. Kolejowej.

PostWysłany: Nie Maj 03, 2015 3:57 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Macie panowie racje, że trzeba coś zrobić z poprawa bezpieczeństwa w naszej gminie, lecz chyba nie złotego środka. Smok proponuje donice, to moim zdaniem dobry pomysł, lecz czy jedyny? Przydałby się chodnik, lecz w tym roku to raczej nie możliwe.

PostWysłany: Nie Maj 03, 2015 7:02 pm 
Użytkownik

Też jestem za chodnikiem wzdłuż ul. Kolejowej. oczywiście od strony torów.
Do tego można posadzić parę drzewek i za kilka lat powstanie ładna aleja - tak mi się wydaje:)

Tylko jak mi wiadomo jest to teren PKP - więc jak w tym roku gmina nie ma już środków na budowę chodnika to może dobrze byłoby już powoli zacząć załatwiać wszystkie potrzebne dokumenty aby powstał tam chodnik wraz z oświetleniem.
To taka moja sugestia aby nie tracić czasu i w przyszłym roku ruszyć budową z tzw. "kopyta"

PostWysłany: Sob Maj 09, 2015 4:45 pm 
Zaawansowany użytkownik

Przydaloby sie ruwniez wymienic na nowe chodniki na ul.1 maja oraz na ulicach sonsiadujoncych oraz wymienic asfalt na nowy przebudowac most odnowic przebudowac przejazd kolejowy odnowic go zrobic lepszy ?

PostWysłany: Sob Maj 09, 2015 9:09 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawadzkie
kkrzysiek napisał(a):Też jestem za chodnikiem wzdłuż ul. Kolejowej. oczywiście od strony torów.
Do tego można posadzić parę drzewek i za kilka lat powstanie ładna aleja - tak mi się wydaje:)

Tylko jak mi wiadomo jest to teren PKP - więc jak w tym roku gmina nie ma już środków na budowę chodnika to może dobrze byłoby już powoli zacząć załatwiać wszystkie potrzebne dokumenty aby powstał tam chodnik wraz z oświetleniem.
To taka moja sugestia aby nie tracić czasu i w przyszłym roku ruszyć budową z tzw. "kopyta"

Ja także dołączam do waszej drużyny, macie dobre pomysły co do chodnika na ul kolejowej...
Z poważaniem
Norbert Czapla...

PostWysłany: Wto Maj 12, 2015 5:17 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Drodzy Państwo, pomysł dobry, lecz na wszystko pieniędzy nie wystarczy. Projektując budżet na przyszły rok musimy w pierwszej kolejności uwzględnić możliwości pozyskania środków zewnętrznych.

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 8:56 pm 
Zaawansowany użytkownik

Za www.zawadzkie.pl ---> "Informuje się , że w dniu 1 czerwca 2015 r. (poniedziałek), o godz.17.15 w miejscu planowanej inwestycji w obrębie skrzyżowania ulicy Paderewskiego z nowo projektowaną drogą w Zawadzkiem odbędą się konsultacje społeczne w sprawie zebrania od mieszkańców osiedla przy ulicy Opolskiej 61 opinii dotyczącej połączenia ulicy Paderewskiego z ulicą Handlową w Zawadzkiem."

Zarządzenie Nr 90 w sprawie konsultacji społecznych.pdf

Trochę późno ale mam pytanie do oficjalnego tekstu wyżej : jaka to jest "planowana inwestycja" i co będzie zbierane od mieszkańców ? Opinia za czy przeciw połączeniu Handlowej z Paderewskiego ale jaką trasą !!!

Jaki jest zasadniczy cel dla nowo projektowanej drogi na terenie spółdzielczym ? Rozładowanie ruchu na Opolskiej pomiędzy Paderewskiego a Handlową czy wokół Biedronki i Polo ?. Ekspresowy przejazd z Osiedla przy Powstańców do kotłowni ? .A może wynika to z wzmożonego ruchu na okolicznych drogach przeciwpożarowych czy dojazdowych do posesji ?. Jak wygląda współużytkowanie terenu Spółdzielni w postaci drogi miejskiej ?.

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 8:05 am 
Użytkownik
Awatar użytkownika

@ Mikolaj: pisali o tym ostatnio w Strzelcu Opolskim. Link ponizej.
http://www.strzelecopolski.pl/artykul/nowe-osiedle

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 12:39 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Szanowny Panie Burmistrzu...
Wczoraj, tj. 28.05.2015 r oo godzinie +- 17:00 przejeżdżałem z ul. Krótkiej na ul. Świerklańską... Obserwuję cały czas pracę na tych ulicach i zauważyłem dużo (moim zdaniem) nieprawidłowości w pracach...
Oto niektóre z nich
na Świerklańskiej zaciekawili mnie dziwny sposób ułożenia krawężników... Proszę sprawdzić na zdjęciu..
Image
Część tych płyt krawężnikowych na dole ma zaokrąglone boki, a te wyżej maja boki ostre, a zaś ta środkowa płyta jest na dodatek krzywo położona... Czy to ma być tak??? Bo wg.mnie to fatalna fuszerka zakład komunalny zatrudnia fachowców od "siedmiu boleści", a to odbija się na byle jakości...
Następna sprawa, część chodnika obok byłej szkoły nr 2 jest krzywo położona tez to (moim zdaniem) paskudna fuszerka...
Sorry za ostre słowa krytyki, to nie pan, panie burmistrzu jest winny, a ktoś z zakładu komunalnego, uważam, że powinni więcej zainteresować się jakością usług (kontrola jakości)... U mnie liczy się funkcjonalność i bezpieczeństwo...
Z poważaniem...
Norbert Czapla

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 7:18 pm 
Zaawansowany użytkownik

Dzięki Bandit. Przynajmniej tam mapka "planowanej inwestycji". W sumie droga do nowych działek załatwia temat dojazdu dla nowych właścicieli. Ciekawe czy ci nowi wiedzą o rurociągu gazu ziemnego przemysłowego przebiegajacego na granicy ich działek ?. Lata lecą a rura w ziemi jest. :lol:

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 8:17 pm 
Zaawansowany użytkownik

62norbi napisał(a):Szanowny Panie Burmistrzu...
Wczoraj, tj. 28.05.2015 r oo godzinie +- 17:00 przejeżdżałem z ul. Krótkiej na ul. Świerklańską... Obserwuję cały czas pracę na tych ulicach i zauważyłem dużo (moim zdaniem) nieprawidłowości w pracach...
Oto niektóre z nich
na Świerklańskiej zaciekawili mnie dziwny sposób ułożenia krawężników... Proszę sprawdzić na zdjęciu..
Image
Część tych płyt krawężnikowych na dole ma zaokrąglone boki, a te wyżej maja boki ostre, a zaś ta środkowa płyta jest na dodatek krzywo położona... Czy to ma być tak??? Bo wg.mnie to fatalna fuszerka zakład komunalny zatrudnia fachowców od "siedmiu boleści", a to odbija się na byle jakości...
Następna sprawa, część chodnika obok byłej szkoły nr 2 jest krzywo położona tez to (moim zdaniem) paskudna fuszerka...
Sorry za ostre słowa krytyki, to nie pan, panie burmistrzu jest winny, a ktoś z zakładu komunalnego, uważam, że powinni więcej zainteresować się jakością usług (kontrola jakości)... U mnie liczy się funkcjonalność i bezpieczeństwo...
Z poważaniem...
Norbert Czapla
-Norbercie! twoje pretensje do "komunalki"( ZAW-KOM-u) są całkowicie chybione i błędne. To nie ZAW-KOM jest inwestorem przebudowy drogi, ale tym inwestorem jest UMiG Zawadzkie, i to tam powinieneś kierować wszelkie swoje uwagi. Nie wiem skąd uszczypliwość- ..."zakład komunalny zatrudnia fachowców od "siedmiu boleści", a to odbija się na byle jakości..." przecież oni nie remontują tej drogi, czyżby niedopatrzenie z Twojej strony, albo celowa "uszczypliwość"?

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 12:52 am 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

W każdym bądź razie, szanowny "też zawadczaninie" są to niedociągnięcia wykonawcy, mogę się mylić co do adresu, lecz musisz przyznać, że owa robota jest fuszerką jakich mało... Jeśli zaś to nie zaw-kom, to przepraszam... Nie mniej, to ta firma, która wykonuje ten remont wg mojego rozeznania powinna zmienić ekipę na bardziej wykształconych i doświadczonych pracowników...
Przecież burmistrz nie pracuje przy remoncie dróg, a jakaś firma... Więc nie mam do burmistrza żadnych roszczeń... Tylko informuję o pewnych wybrakach jakie sam zauważyłem.

Z poważaniem...
Norbert Czapla...

PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 8:15 am 
Zaawansowany użytkownik

Norbercie! Nie napisałem ,że masz "roszczenia" do burmistrza,pisałem ,że swoje uwagi należy kierować do UMiG jako inwestora,który w końcowym etapie będzie odbierał tę drogę.Na marginesie swoje uwagi dot. ul. Zielonej kierowałeś do poprzedniego burmistrza -co się zmieniło ,że inaczej patrzysz teraz na te sprawy? Czy jeżeli ta droga zostanie odebrana w takim stanie( z tymi "niedociągnięciami") jak jest teraz to też będzie wina burmistrza, podobnie jak to było z ul. Zieloną?

PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 11:30 am 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

też zawadczanin napisał(a):Norbercie! Nie napisałem ,że masz "roszczenia" do burmistrza,pisałem ,że swoje uwagi należy kierować do UMiG jako inwestora,który w końcowym etapie będzie odbierał tę drogę.Na marginesie swoje uwagi dot. ul. Zielonej kierowałeś do poprzedniego burmistrza -co się zmieniło ,że inaczej patrzysz teraz na te sprawy? Czy jeżeli ta droga zostanie odebrana w takim stanie( z tymi "niedociągnięciami") jak jest teraz to też będzie wina burmistrza, podobnie jak to było z ul. Zieloną?

Drogi "też zawadczaninie" w dział w którym piszę teraz te posty jest zatytułowany
"Pytania do Burmistrza Zawadzkiego", więc piszę tak jak inni użytkownicy w przewidzianym temacie działu swoje spostrzeżenia, uwagi.
Natomiast za rządów pana Orgackiego ww, działu nie było, a na dodatek na forum były zablokowane możliwości wstawiania linków, obrazów... Tu się to zmieniło, że te blokady zlikwidowano, i forum powróciło do swej poprzedniej formy... A u mnie się prawie nic nie zmieniło, bo skoro piszesz że wszystkie spostrzeżenia w sprawie remontu dróg trzeba adresować do UMiG, to moim zdaniem pisanie w dziale "Pytania do Burmistrza Zawadzkiego" jest adresowane do Burmistrza... Prawda????
A jako zwykły mieszkaniec gminy mam prawo zagubić się w tym, jak zaadresować posty pisane na forum... Nie mniej jednak, dziękuję ci za pokierowanie mnie na odpowiedni adres....

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 5 z 8 [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość