Obecny czas: Śro Wrz 18, 2019 8:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Strona 4 z 5 [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: BUDŻET I SPRAWY GOSPODARCZE
PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 11:49 am 
Zaawansowany użytkownik

Zdecydowanie najbardziej chciałbym "porządnych lekarzy"- bo dobry lekarz to porządna przychodnia.

PostWysłany: Nie Maj 03, 2015 4:07 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Myślę, że szpital w naszym mieście już nie powstanie, gdyż z założenia w każdym powiecie ma być jeden szpital i tak jest. Póki co szukam dobrego rozwiązania na ten budynek, lecz musi poczekać trochę, bo w pierwszej kolejności remont Hali sportowej, byłego Domu Kultury na Szkołę muzyczną, stadionu miejskiego ( budowa trybun, nagłośnienia, zakup tablicy, itp,).

PostWysłany: Wto Maj 05, 2015 8:58 pm 
Zaawansowany użytkownik

Kiedys u nas byl szpital lecz go zlikwidowano moze by sie przydalo sprubowac wybudowac w bylym gimnazjum nowoczesny szpital wraz z postojem dla karetek to by bylo bardzo dobre miejsce i bardzo dobry pomysl na nowoczesny szpital wraz z postojem dla karetek

PostWysłany: Wto Maj 05, 2015 9:29 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawadzkie
smerfetko...
Prosiłbym o dokładniejsze czytanie wcześniejszych postów z większym zrozumieniem, gdyż pan burmistrz już się ustosunkował w temacie o szpitalu...
Pan burmistrz napisał:
Mariusz Stachowski napisał(a):Myślę, że szpital w naszym mieście już nie powstanie, gdyż z założenia w każdym powiecie ma być jeden szpital i tak jest. Póki co szukam dobrego rozwiązania na ten budynek, lecz musi poczekać trochę, bo w pierwszej kolejności remont Hali sportowej, byłego Domu Kultury na Szkołę muzyczną, stadionu miejskiego ( budowa trybun, nagłośnienia, zakup tablicy, itp,).
>
Z poważaniem...
Norbert Czapla

PostWysłany: Sob Maj 16, 2015 12:45 pm 
Użytkownik

Co tam slychac z budowom nowego cmentarza obok naszego ?

PostWysłany: Wto Maj 19, 2015 9:39 pm 
Zaawansowany użytkownik

Panie Burmistrzu,
W dniu 03.05. napisał Pan „W przyszłym tygodniu zamierzam przeprowadzić z mieszkańcami konsultacje w związku z powstałą koncepcją zagospodarowania tego terenu”
W związku z powyższym wpisem, chciałabym zapytać, czy konsultacje dot. budowy tzw. łącznika już się odbyły? Nie zauważyłam żadnej informacji na temat konsultacji ani na stronie internetowej gminy, ani na forum, a sądzę, że termin konsultacji interesuje mieszkańców.
Prosiłabym również o informację, czy została wyłoniona firma na opracowanie zmiany planu zagospodarowania? Oferty miały być zbierane do końca kwietnia. Niektórzy mieszkańcy naprawdę pilnie czekają na zmiany planu.
Nie odpowiedział Pan też na moją prośbę z dnia 05.05. Pozwolę sobie ponownie zadać te pytania na komisji. Szczególnie interesuje mnie jakie Pan ma plany dot. inwestycji w miejscowościach: Żędowice i Kielcza (nie zauważyłam żadnych wpisów w tym temacie na forum).
Z wyrazami szacunku
Beata Mańka – Kulik

PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 1:06 pm 
Nowicjusz

Odpowiedź na pytanie:

„[…]Prosiłabym również o informację, czy została wyłoniona firma na opracowanie zmiany planu zagospodarowania? Oferty miały być zbierane do końca kwietnia. Niektórzy mieszkańcy naprawdę pilnie czekają na zmiany planu. […]”

Postępowanie w sprawie rozeznania cenowego na sporządzenie trzech miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla miasta Zawadzkie, wsi Żędowice i wsi Kielcza jest w chwili obecnie jeszcze toku. Wprawdzie termin składania ofert upłynął 30 kwietnia 2015 r. jednakże jedna z ofert nie była kompletna, w związku z czym Zamawiający zmuszony był zwrócić się do Wykonawcy o złożenie stosownych wyjaśnień i uzupełnień. Przedmiotowe uzupełnienie wpłynęło do tutejszego urzędu w tym tygodniu i w chwili obecnej trwaj dokładna analiza złożonych ofert i wyłanianie Wykonawców. Jak wszystko dobrze pójdzie to umowy z Wykonawcami powinny być podpisane w przeciągu dwóch tygodni.

Referat Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska
w Urzędzie Miejskim w Zawadzkiem
tel. 77 46 23 141 - 146

PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 10:22 pm 
Zaawansowany użytkownik

Witam,
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź w kwestii planu zagospodarowania.

A co z konsultacjami?

Pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 10:01 am 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Szanowna Pani Beato,

w imieniu calej gminy chce serdecznie podziekowac za wklad jaki Pani nieustannie wklada w rozwoj i nawiazywanie do zagadnien problemowych naszej malej ojczyzny.
Oprocz odpowiedzi na temat inwestycji w naszych wsiach poruszyla Pani rowniez temat konsultacji spolecznych w sprawie nowych inwestycji w rejonie ulicy Paderewskiego. I to z pozytywnym skutkiem.
Pochwala nalezy sie rowniez Panu Burmistrzowi, ktory niemal natychmiastowo (po Pani interwencji) zorganizowal to w/w zebranie.
Brawa dla obu stron. Tak wyglada wspolpraca wladz gminy na poziomie europejskim.
Ze wzgledow zawodowych nie bede mogl niestety brac udzialu w tym zgromadzeniu, ale jestem pewny iz ta wspolpraca owocuje rowniez na szczeblu Urzad Gminy - mieszkancy.

http://zawadzkie.pl/index.php/2012-05-2 ... -spoleczna

Pozdrawiam.

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 1:58 pm 
Zaawansowany użytkownik

Witam,
Naprawdę miło jest czytać, że ktoś dostrzega starania innych. Choć prawdę mówiąc polityka, to nie mój świat.
Mnie również cieszy, że Burmistrz stara się współpracować z radnymi (choć ta współpraca czasem bywa trudna) dla dobra Gminy. Choć mamy czasem diametralnie różne spojrzenie na wiele spraw, wszystkim nam przecież idzie o to samo- o pomyślny rozwój naszej (jak Pan ładnie nazwał) małej ojczyzny.
Termin konsultacji został oficjalnie ogłoszony. W związku z tym mam ogromną prośbę do mieszkańców, abyście Państwo (jeśli będziecie Państwo mogli) poszli na to spotkanie i powiedzieli Burmistrzowi, czy zgadzacie się na taką koncepcję zagospodarowania tego terenu. Myślę, że na to spotkanie powinni udać się nie tylko mieszkańcy osiedla, ale wszyscy mieszkańcy, którzy chcą się w tym temacie wypowiedzieć. Nie tylko mieszkańcy osiedla korzystają z tego terenu.
Inwestycja w założeniu ma być zaprojektowana jako jedna, wykonana w dwóch etapach. Pierwszy etap dotyczy uzbrojenia i sprzedaży działek, druga- wykonania łącznika do Handlowej w pełnym uzbrojeniu.
Pierwszy etap, moim zdaniem mógłby zostać przyjęty, z jedną uwagą- aby tych działek nie sprzedawać poniżej poniesionych kosztów. Tutaj pełna zgoda z radnym M. Kaczką, nie możemy do tej inwestycji dokładać. Nikt z nas, mając prywatną działkę, nie sprzedałby jej poniżej kosztów jakie w nią włożył, a raczej chcielibyśmy zarobić. W przypadku gminy, nie chodzi o jakiś lukratywny zysk na sprzedaży działek budowlanych, ale nie powinniśmy do tego dokładać.
Natomiast jeśli chodzi o drugi etap – jestem przeciwna- głównie ze względu na koszty. Z tego względu, że Burmistrz proponował jeden projekt, głosowałam przeciwko całości.
Jeśli uważacie Państwo, może z innych względów, że ten łącznik nie jest dobrym pomysłem, to bardzo proszę idźcie na to spotkanie i powiedzcie o tym Burmistrzowi. A może jednak uznacie Państwo, że droga w tym miejscu jest dobrym pomysłem, chodzi o Państwa podwórko, wyraźcie proszę swoją opinię.
Sądzę, że nie jest rolą rady i Burmistrza, aby działać wbrew mieszkańcom.
Dzisiaj rano odbyła się komisja Budżetowo- Gospodarcza, niestety Burmistrza nie było. Bardzo, bardzo szkoda.
Pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 1:23 pm 
Zaawansowany użytkownik

Witam serdecznie,
Ukazał się wynik konsultacji społecznych przeprowadzonych w celu zebrania od mieszkańców opinii na temat planów budowy łącznika.
5 osób zagłosowało za budową łącznika, 34 osoby- przeciw, 1 głos nieważny.

http://www.zawadzkie.pl/index.php/2012- ... polecznych

Dziękuję WSZYSTKIM mieszkańcom, którzy zainteresowali się tematem, udali się na to spotkanie i wyrazili swoją opinię.

Pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 9:56 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Też dziękuję mieszkańcom, że pomimo deszczu zechcieli przyjść na wyznaczone miejsce i podjęli temat. Uważam, że tego typu spotkania z mieszkańcami to jest najlepsza metoda działania.

PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 7:56 pm 
Zaawansowany użytkownik

Miejscowość: Zawadzkie
Szkoda ze temat "łacznika " nie został dopisany do Oświetlenie , drogi itd .... . Zastanawiam sie gdzie wypłynie omawiany na sesji problem "objazdu awaryjnego dla ul Opolskiej". Trzymajmy się ustalonego podziału tematycznego Pytań do ... plizzz

PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 9:04 am 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Jak wiecie, mieszkańcy osiedla w trakcie konsultacji społecznych zdecydowali, że nie chcą połączenia ulic - Padarewskiego i Handlowej. Jako Burmistrz muszę myśleć globalnie i z wyprzedzeniem, dlatego zaproponowałem połączenie tych ulic ze względów bezpieczeństwa (ewentualny objazd). Pozdrawiam.

PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 9:24 am 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Nie dziwię się decyzji mieszkańców. Przewidywałem to od początku, że ludzie nie będą chcieli mieć dodatkowej drogi na osiedlu. Choć nie mieszkam na Manhatanie i w konsultacjach nie uczestniczyłem, to jestem zadowolony z ich wyniku. W tamtym rejonie mamy teren rekreacyjny, spacerowy deptak, woda, ławki, zieleń, boisko, plac zabaw dla dzieci, wpuszczanie tam samochodów to jakieś nieporozumienie i niszczenie ostoi spokoju, czy choć jej namiastki.

Nie bardzo też rozumiem, co wspomniany łącznik ma do bezpieczeństwa, o czym pisze burmistrz. Ta dodatkowa droga to dodatkowe zagrożenie dla mieszkańców, a przede wszystkim dzieci tam przebywających. W imię podobnego powiększenia bezpieczeństwa poprzedni burmistrz zabarykadował deptak nad kanałem, a skutek tego jest taki, że ludzie zamiast korzystać z niego wydeptali sobie objazdy wokół tych rurek w efekcie mamy wydeptaną trawę w tym miejscu, zaś bezpieczeństwo zmieniło się o tyle, że teraz dużo łatwiej o wywrotkę przy wymijaniu tych barierek, zwłaszcza na rowerze.

Słowo "bezpieczeństwo" to więc tylko wytrych, nic nie znaczący, mający uzasadnić aktualny pomysł aktualnego wodza. Tak czy inaczej, dobrze, że takie konsultacje się odbyły i władza zapytała mieszkańców, czego chcą. O barierki nikt nikogo nie pytał. Wygląda na to, że idzie ku lepszemu.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 4 z 5 [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość