Obecny czas: Śro Wrz 20, 2017 1:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Strona 1 z 2 [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Oddajcie nam wejście do kina!
PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 12:21 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Po remoncie kina w Zawadzkiem zlikwidowano główne wejście. Było ono świetnie zaprojektowane, z podejściem dla osób niepełnosprawnych, reprezentacyjne. Prowadziło przez wspaniały hol, w którym znajdowała się kasa biletowa oraz sporo miejsca na rozebranie się, poskładanie parasolów czy przytogotowanie do wyjścia. Z niego wchodziło się na wewnętrzny hol, z którego można już było wejść bezpośrednio na widownię i do innych pomieszczeń kina. Całość profesjonalnie i gustownie zaprojektowana. Cudo architektoniczne.

Po remoncie główne wejście zostało zamknięte. Hol wejsciowy stał się ślepy zaułkiem, podjazd dla niepoełnosprawnych zburzono, a schody rozebrano. Został "balkon", na który nie można wejść, bo drzwi zamknięte, zresztą i tak nie ma po co na niego wchodzić.

Główne wejście przeniesiono do parteru, gdzie wchodzi się wprost na ubikacje, z których wąskim przejściem po schodach wchodzi się na piętro, do głównego holu. Kiedyś było to zejście do kiblów, odpowiednio do tego celu zaprojektowane, a więc schowane, wąskie, tak, by nie rzucało się w oczy - jak powiedziałem: cudo architektoniczne. Dziś ten wychodek robi za główne wejście.

To gwałt na architekturze o obraza dobrego smaku kulturalnego mieszkańca Zawadzkiego.

Oddajcie nam główne wejście do kina! Apel do burmistrza - nie dajcie nam wchodzić do kina wychodkiem! To nie przystoi!

wejscie do kina.jpeg
wejscie do kina.jpeg [ 81.72 KiB | Obejrzany 2953 razy ]

Temat postu: Re: Oddajcie nam wejście do kina!
PostWysłany: Śro Mar 11, 2015 9:51 am 
Użytkownik
Awatar użytkownika

W zupelnosci sie ze Smokiem zgadzam. Pan prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Józef Grudziński przewraca sie dzisiaj w grobie na widok takiego partactwa. Kto ten remont zaprojektowal? Ktos z klubu modelarskiego, czy jak?
Robota wykonana jest swietnie, lecz pomysl nieprzemyslany.

http://www.inmemoriam.architektsarp.pl/ ... zinski,189

PostWysłany: Śro Mar 11, 2015 3:10 pm 
Zaawansowany użytkownik

smok napisał(a):Główne wejście przeniesiono do parteru, gdzie wchodzi się wprost na ubikacje, z których wąskim przejściem po schodach wchodzi się na piętro, do głównego holu. Kiedyś było to zejście do kiblów, odpowiednio do tego celu zaprojektowane, a więc schowane, wąskie, tak, by nie rzucało się w oczy - jak powiedziałem: cudo architektoniczne. Dziś ten wychodek robi za główne wejście.

ja zawsze myślałem, że to rozwiązanie tymczasowe, ale niestety okazało się że nie.

PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 2:41 am 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawadzkie
Zgadzam się ze smokiem, i dodam, że mój św. pamięci ojciec pracował przy budowie tego kina z firmą Mostostal, jakby on wiedział co zrobiono z tym podjazdem przez którego nie omal zginąłby, to teraz w grobie obracałby się...
Podjazdem można wjechać było każdym rodzajem wózków inwalidzkich, elektrycznymi i manualnymi, a dziś tylko windą i tylko z wózkami manualnymi... Osobiście byłem uczestnikiem spotkania w kinie z grupą niepełnosprawnych sportowców, jedna osoba była na wózku elektrycznym i nie mogła korzystać z tej windy przybudowanej z tyłu kina, tak jakby dla Bóg wie kogo, jakby się wstydzono osób niepełnosprawnych... Owe spotkanie z powodu niedostępności windy względem wózków o napędzie elektrycznym musiało się odbyć na parkingu obok kina...Dzięki Bogu była ciepła, bezdeszczowa pogoda w lecie, więc z wielkim zakłopotaniem te spotkanie doczekało swego pozytywnego finału, lecz pod gołym niebem...
Dodatkowo wspomnę, że zgłaszałem w zeszłej kadencji radzie miejskiej i byłemu burmistrzowi, jak i prezesowi kina o pewnych nieprawidłowościach w sprawie bezpieczeństwa w razie pożaru lub innej katastrofy budowlanej. Sprawa dotyczyła wyjścia ewakuacyjnego z tyłu kina
Komentarz do pliku: Tylne wyjście ewakuacyjne w kinoteatrze... Wg mnie powinno być dostosowane do wymogów osób niepełnosprawnych, a nie jest... Dlaczego???
IMG0173A.jpg
IMG0173A.jpg [ 41.81 KiB | Obejrzany 2823 razy ]
przy którym widać, że to planowany lecz nie dokończony podjazd nie tylko dla niepełnosprawnych a jako wejście dla uczestników muzycznych i ekip rozrywkowych... Liczę na to, że w końcu ktoś zainteresuje się tym tylnym wyjściem. Argumentując, ze w przypadku katastrofy budowlanej, bądź pożaru winda będzie wyłączona, gdyż przepisowo odcina się energię elektryczną z zagrożonego budynku, a wtedy gdy będą w nim osoby poruszające się na wóżkach odetnie się im drogę ewakuacji... Obiecano mi, na którejś zeszłorocznej sesji RM, na której złożyłem inicjatywę na piśmie, że znajdą się w przyszłym budżecie środki na poprawienie tego niby wyjścia ewakuacyjnego... Niestety, jednak nie doczekałem się tego ani od rady, ani od szefa kina, ani od byłego burmistrza... Mam jednak skromną nadzieję, że dzisiejsza rada z burmistrzem i szefem kina znajdą pozytywne rozwiązanie w tej sprawie w tej kadencji...

Z poważaniem...
Norbert Czapla

PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 8:29 am 
Użytkownik
Awatar użytkownika

@Norbi: Proponuje zlozyc ponownie podanie o dostosowanie drog ewakuacyjnych do potrzeb osob niepelnosprawnych w budynku Centrum Turystycznego. Jak bedziesz czekal, to na koniec dostaniesz powiadomienie ze prosba ulegla przedawnieniu i z pretensjami masz sie zwrocic do bylej rady, czy bylego burmistrza. "Stary numer z poprawczaka".

PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 8:47 am 
Zaawansowany użytkownik

Bandit1200 napisał(a):@Norbi: Proponuje zlozyc ponownie podanie o dostosowanie drog ewakuacyjnych do potrzeb osob niepelnosprawnych w budynku Centrum Turystycznego. Jak bedziesz czekal, to na koniec dostaniesz powiadomienie ze prosba ulegla przedawnieniu i z pretensjami masz sie zwrocic do bylej rady, czy bylego burmistrza. "Stary numer z poprawczaka".
Jeżeli zgłaszać pretensje to nie do byłej rady i byłego burmistrza,ale kierować bezpośrednio do obecnego burmistrza.Cały projekt Centrum Turystycznego przewidywał remont( adaptację ) budynku kinoteatru i już w tym czasie zrezygnowano z owego podjazdu.NTO z 15 lutego 2010 roku tak pisała-"Ruszyła przebudowa kinoteatru w Zawadzkiem.Pracownicy zaczęli remont budynku od wyburzenia betonowych podjazdów dla niepełnosprawnych.

- Trzeba było je rozebrać, bo zajmowały dużo miejsca i nie pasowały do budynku - przekonuje Włodzimierz Cierpiał, kierownik budowy.

- Zamiast podjazdów zamontujemy nowoczesne windy. Wyremontujemy także wszystkie sale, przebudujemy klatki schodowe i wymienimy okna - dodaje Cierpiał.

Po przebudowie budynek, w którym niegdyś działało kino zamieni się w centrum turystyczne "Doliny Małej Panwi”.

- Będzie tutaj można wypożyczyć kajak, rower lub po prostu coś zjeść - mówi wiceburmistrz Janusz Szampera. - To będzie także centrum informacyjne dla gmin Zawadzkie, Kolonowskie i Ozimek, w którym turyści będą mogli się dowiedzieć m.in. co warto zwiedzić i gdzie znaleźć nocleg.

Remont kinoteatru pochłonie 3,5 mln złotych. Ponad 60 proc. tej sumy dofinansuje Unia Europejska".Pozdrawiam

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 12:06 am 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

też zawadczanin napisał(a):
Bandit1200 napisał(a):@Norbi: Proponuje zlozyc ponownie podanie o dostosowanie drog ewakuacyjnych do potrzeb osob niepelnosprawnych w budynku Centrum Turystycznego. Jak bedziesz czekal, to na koniec dostaniesz powiadomienie ze prosba ulegla przedawnieniu i z pretensjami masz sie zwrocic do bylej rady, czy bylego burmistrza. "Stary numer z poprawczaka".
Jeżeli zgłaszać pretensje to nie do byłej rady i byłego burmistrza,ale kierować bezpośrednio do obecnego burmistrza.Cały projekt Centrum Turystycznego przewidywał remont( adaptację ) budynku kinoteatru i już w tym czasie zrezygnowano z owego podjazdu.NTO z 15 lutego 2010 roku tak pisała-"Ruszyła przebudowa kinoteatru w Zawadzkiem.Pracownicy zaczęli remont budynku od wyburzenia betonowych podjazdów dla niepełnosprawnych.

- Trzeba było je rozebrać, bo zajmowały dużo miejsca i nie pasowały do budynku - przekonuje Włodzimierz Cierpiał, kierownik budowy.

- Zamiast podjazdów zamontujemy nowoczesne windy. Wyremontujemy także wszystkie sale, przebudujemy klatki schodowe i wymienimy okna - dodaje Cierpiał.

Po przebudowie budynek, w którym niegdyś działało kino zamieni się w centrum turystyczne "Doliny Małej Panwi”.

- Będzie tutaj można wypożyczyć kajak, rower lub po prostu coś zjeść - mówi wiceburmistrz Janusz Szampera. - To będzie także centrum informacyjne dla gmin Zawadzkie, Kolonowskie i Ozimek, w którym turyści będą mogli się dowiedzieć m.in. co warto zwiedzić i gdzie znaleźć nocleg.

Remont kinoteatru pochłonie 3,5 mln złotych. Ponad 60 proc. tej sumy dofinansuje Unia Europejska".Pozdrawiam

Szanowny też zawadczaninie...
Prawidłowo byłoby, gdyby w czasie tworzenia projektu remontu/przebudowy kina projektant razem z radnymi i burmistrzem powinny przeprowadzić wywiad środowiskowy z osobami niepełnosprawnymi i powiadomić każdego niepełnosprawnego mieszkańcami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich, a później sporządzić projekt wg ważnych informacji otrzymanych za pośrednctwem wywiadu środowiskowego... Zapraszam do lektóry prawa budowlanego, do przepisów związanych z dostosowaniami względem osób niepełnosprawnych... Uwaźam, że uczyniono bardzo dużo niepeawidłości w dostosowaniach dla niepełonosrawnych, jak i, pod względem bezpieczestwa osób niepełnosprawnych, jak również pełnosprawnych... W pierwszym rzędzie, gdyby to ode mnie zależało, to pociągnąłbym do odpowiedzialności inspektora nadzoru budowlanego za odebranie bublowatego projektu i dopuszczenie do powtania tego bubla a także projektanta, za stworzenie tego bubla... Tu nie ma znaczenia teraz kto był burmistrzem czy też radnym, do tych ludzi mam najmniej pretensji, ponieważ radny ani burmistrz nie musi się znać na budowie/przebudowie/remontach budowlanych takich obiektów...
Z poważaniem.
Norbert Czapla...

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 10:28 am 
Zaawansowany użytkownik

Norbercie! Absolutnie się z Tobą nie zgadzam,w kwestii-"obojętnie kto był burmistrzem i radnym",ponieważ w/w byli inwestorami i na nich ciążył obowiązek dopilnowania wszystkich spraw,nie wyobrażam sobie sytuacji ,że Ty jako inwestor nie pilnujesz wykonawcy by dokładnie wykonał to czego oczekujesz!? PS. Ja głownie odniosłem się do Twojego zdania -cyt."...że mój św. pamięci ojciec pracował przy budowie tego kina z firmą Mostostal, jakby on wiedział co zrobiono z tym podjazdem przez którego nie omal zginąłby, to teraz w grobie obracałby się..."- a obracał by się właśnie przez pomysł burmistrza i rady- " adaptacji kinoteatru" na Centrum Turystyczne. Pozdrawiam

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 3:07 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

też zawadczanin napisał(a):Norbercie! Absolutnie się z Tobą nie zgadzam,w kwestii-"obojętnie kto był burmistrzem i radnym",ponieważ w/w byli inwestorami i na nich ciążył obowiązek dopilnowania wszystkich spraw,nie wyobrażam sobie sytuacji ,że Ty jako inwestor nie pilnujesz wykonawcy by dokładnie wykonał to czego oczekujesz!? PS. Ja głownie odniosłem się do Twojego zdania -cyt."...że mój św. pamięci ojciec pracował przy budowie tego kina z firmą Mostostal, jakby on wiedział co zrobiono z tym podjazdem przez którego nie omal zginąłby, to teraz w grobie obracałby się..."- a obracał by się właśnie przez pomysł burmistrza i rady- " adaptacji kinoteatru" na Centrum Turystyczne. Pozdrawiam

Masz rację, że obowiązek dopilnowania wszystkich spraw leży na inwestorze, czyli na radzie i burmistrzu w tym wypadku, lecz także do obowiązków należy znajomość prawa budowlanego inspektora nadzoru budowlanego i powiadomienia inwestora o nieprawidłowościach w zastosowaniu tego projektu jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlano-remontowych. Ja nadal uważam, że największa wina leży po stronie projektanta i inspektora nadzoru budowlanego, który zatwierdził ten projekt jako zgodny... A jak życie pokazało, że projekt jest gorszy od poprzedniego stanu budynku, co z tego, że jest wychuchany i odświeżony, jak pominięto podczas prac remontowo-budowlanych tak istotne kwestie dostosowań dla osób niepełnosprawnych i bezpieczeństwa...
Inwestor remontu/budowy, owszem może sobie życzyć dużo rzeczy, lecz projektant musi projektować tak aby było zgodnie z obowiązującym prawem i bezpieczeństwem, a inspektor nadzoru budowlanego ma obowiązek wykrycia wszystkich zagrożeń jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlano-remontowych, ponieważ, nie daj Boże, jakby była katastrofa budowlana, w przypadku nowszych budynków/obiektów użyteczności publicznej najpierw pytają o projektanta i kto zatwierdził ten projekt, a później o inwestora, na samym końcu jest wykonawca o ile jeszcze żyje...
Z poważaniem...
Norbert Czapla...

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 4:13 pm 
Zaawansowany użytkownik

Norbercie, nie ma znaczenia kto kogo i w jakiej kolejności pyta, pytanie jest dlaczego inwestor na to pozwolił, i co więcej za to zapłacił uznając ,że wszystko jest OK!

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 4:58 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

też zawadczanin napisał(a):Norbercie, nie ma znaczenia kto kogo i w jakiej kolejności pyta, pytanie jest dlaczego inwestor na to pozwolił, i co więcej za to zapłacił uznając ,że wszystko jest OK!

A dlaczego o to pytasz mnie, zapytaj inwestora o to, zapraszam na posiedzenie rady, najlepiej na posiedzenie komisji do spraw bezpieczeństwa, ponieważ w temacie jest poruszany aspekt bezpieczeństwa wszystkich, zarówna pełnosprawnych, jak osób niepełnosprawnych...
Z poważaniem.
Norbert Czapla...

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 5:06 pm 
Zaawansowany użytkownik

Norbecie. Pytam Ciebie z tego powodu-cyt.-Dodatkowo wspomnę, że zgłaszałem w zeszłej kadencji radzie miejskiej i byłemu burmistrzowi, jak i prezesowi kina o pewnych nieprawidłowościach w sprawie bezpieczeństwa w razie pożaru lub innej katastrofy budowlanej".Pytałeś poprzedników nie pytasz u źródła a więc pomysłodawcy tej inwestycji. Mnie nie musisz mówić kogo mam pytać,a już dawno pytałem i mam swoje ędanie ,ze jest to wina( zaniedbanie) obecnego burmistrza, i jego służb.Pozdrawiam

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 9:46 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Norbi i Zawadczanin - tu wcale nie chodzi o to, czy kino spełnia wymagania dla niepełnosprawnych.

Istotą jest zamknięcie i praktycznie wyłączenie z użytkowania głównego wejścia oraz zastąpienie go wejściem przez katakumby obok kibli. Podjazd dla niepełnosprytnych rzeczywiście był nieco przydługawy, mógł być bardziej pozwijany, ale służył z powodzeniem wszystkim. Oprócz niego na taras wejściowy można się było dostać schodami, teraz nie ma ani jednego, ani drugiego, a z holu wejściowego zrobiono ślepy zaułek nie pełniący obecnie żadnej roli.

Główne wejście powinno zostać przywrócone do użytku i to jest istotą mojej (niech będzie) pretensji.

PS Projekt remontu/przebudowy kina bodajże był opracowany za tego samego burmistrza, którego mamy teraz.

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 12:25 am 
Zaawansowany użytkownik

Szanowny smoku! Ja odnosiłem się do wypowiedzi Norberta ( kto i za co oidpowiada). Zgadzam się co do funkcji wejścia głównego

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 12:40 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

też zawadczanin napisał(a):Szanowny smoku! Ja odnosiłem się do wypowiedzi Norberta ( kto i za co oidpowiada). Zgadzam się co do funkcji wejścia głównego

Kto, za co odpowiada??? Moim skromnym zdaniem, tak naprawdę my wszyscy, bo nikt z mieszkańców nie zareagował a tylko po fakcie dokonanym wielkie oburzenie. Więc pytam, się teraz: Kto za te buble płaci największą cenę jak nie mieszkańcy gminy???
Z poważaniem.
Norbert Czapla...

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 2 [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości