Obecny czas: Śro Wrz 20, 2017 4:58 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Strona 2 z 2 [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Oddajcie nam wejście do kina!
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 8:44 pm 
Zaawansowany użytkownik

A czy ja lub Ty i inni mieszkańcy zostali w jakikolwiek sposób poinformowani o zamiarach burmistrza i ówczesnej rady? Odpowiedź jest jedna NIE! To jest autorski projekt ( Centrum Turystyczne) burmistrza i jego odpowiedzialność za takie wykonanie. Proszę mnie, i innych mieszkańców w to nie mieszać, bo nie było możliwości "veta".

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 11:42 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawadzkie
też zawadczanin napisał(a):A czy ja lub Ty i inni mieszkańcy zostali w jakikolwiek sposób poinformowani o zamiarach burmistrza i ówczesnej rady? Odpowiedź jest jedna NIE! To jest autorski projekt ( Centrum Turystyczne) burmistrza i jego odpowiedzialność za takie wykonanie. Proszę mnie, i innych mieszkańców w to nie mieszać, bo nie było możliwości "veta".

Drogi "też zawadczaninie"...
Wcale nie zamierzam wplątywać mieszkańców gminy w igraszki ówczesnego samorządu, gdyż moja działalność nie sięga czasów sprzed powstaniu projektu Centrum Turystycznego... Jedynie, co teraz mogę zrobić jako działacz na rzecz osób niepełnosprawnych, to uświadamiać naszych samorządowców o błędach z przeszłości poprzez uczęszczanie na posiedzenia na posiedzenia samorządowców, komisje problemowe i sesje i monitować je... Pragnąłbym także aby inni mieszkańcy interesowali się w większym stopniu tym, co robią ich wybrańcy, a ku temu otwierają się możliwości medialne, np. nagrywane będą nie tylko sesje a także komisje problemowe. jak i, będą monitorowane... Nie do końca z tobą się jednak zgadzam, że o projekcie nikt z mieszkańców nie został poinformowany, ponieważ (tu jednak mogę się mylić) już wtedy były zapisywane i umieszczane na stronie gminnej posiedzenia sesji rady... Tylko wtedy jeszcze nie każdy mieszkaniec miał internet, jak również zainteresowanie tego typu sprawami było znacznie mniejsze wśród mieszkańców... Nie mniej, jednak uważam, że po obu stronach powinien być lepszy dialog bo dialog między samorządem a mieszkańcami gminy to między innymi eliminacja takich wpadek jak Centrum Turystyczne, i wiele innych...
Z pokazaniem...
Norbert Czapla...

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 8:07 am 
Zaawansowany użytkownik

Norbercie. Ja nie pisałem ,że "nikt z mieszkańców nie został poinformowany" o całym projekcie Centrum- bo to było omawiane w Domu Kultury,ale nikt nie został poinformowany o szczegółowych planach-tylko enigmatyczna odpowiedź "adaptacja kinoteatru"na potrzeby Centrum Turystycznego, na spotkaniu nie przedstawiono żadnych planów.Zresztą podobna sytuacja była z gimnazjum zdawkowe odpowiedzi efekt taki ,że nie ma sali gimnastycznej-a jednym z moich argumentów za budową gimnazjum było ukrócenie wędrowania młodzieży do hali sportowej-podawałem również ew. źródła dofinansowania budowy- jaki efekt ? Każdy widzi taki był "model słuchania mieszkańców".Czy coś się zmieniło? Patrząc na to forum -to do tej pory nic.Pozdrawiam

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 2:25 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawadzkie
też zawadczanin napisał(a):Norbercie. Ja nie pisałem ,że "nikt z mieszkańców nie został poinformowany" o całym projekcie Centrum- bo to było omawiane w Domu Kultury,ale nikt nie został poinformowany o szczegółowych planach-tylko enigmatyczna odpowiedź "adaptacja kinoteatru"na potrzeby Centrum Turystycznego, na spotkaniu nie przedstawiono żadnych planów.Zresztą podobna sytuacja była z gimnazjum zdawkowe odpowiedzi efekt taki ,że nie ma sali gimnastycznej-a jednym z moich argumentów za budową gimnazjum było ukrócenie wędrowania młodzieży do hali sportowej-podawałem również ew. źródła dofinansowania budowy- jaki efekt ? Każdy widzi taki był "model słuchania mieszkańców".Czy coś się zmieniło? Patrząc na to forum -to do tej pory nic.Pozdrawiam

Gdy powstał projekt Centrum Turystycznego, to już obowiązywały znowelizowane przepisy prawa budowlanego dotyczące dostosowań obiektów użyteczności publicznej, więc wskazane byłoby wtedy zaprosić na owe spotkanie osoby niepełnosprawne, lecz nie zrobiono tego, (tu się domyślam dlaczego)bo ówczesny dom kultury także był nieprzystosowany, lecz to nie zwalnia, ani samorząd, ani Burmistrza, a także projektanta tego projektanta, jak i inspektora nadzoru budowlanego do wykluczania osób niepełnosprawnych, jako pełnoprawnych mieszkańców gminy... Bo przez takie nieudolne projekty najbardziej cierpią ci których los odebrał sprawność fizyczną i zdrowie. Jak już gdzieś wyżej napisałem, trzeba było zapytać o to przed powstaniem projektu osoby niepełnosprawne a później projektować, nadal twierdzę, że winę za zaniedbania ponoszą w sprawie dostosowań i bezpieczeństwa Centrum Turystycznego, oprócz ówczesnego samorządu także, projektant i inspektor nadzoru budowlanego, ponieważ oni mogli wnieść poprawki, do projektu, lub zatrzymać inwestycję, mieli na to środki prawne, lecz nie skorzystali z nich, tylko kasę zabrali za projekt i dopuszczenie do realizacji projektu nie bacząc na późniejsze efekty... Niestety, to jest problem nie tylko naszej gminy, a ogólnokrajowy... W Polsce nie liczy się faktyczne dostosowania obiektów użyteczności publicznej do wymogów osób niepełnosprawnych, a byle jak, byle ma się pieczątkę, że obiekt posiada jakiekolwiek udogodnienia, nie ważne czy będą prawidłowo wykorzystywane... Więc, to co zostało już zrobione, musi poczekać do następnej modernizacji, czyli za jakieś 25-50 lat. Jedynie to, co możemy zrobić, to bacznie przyglądać się naszym samorządowcom i burmistrzom, aby przy następnych inwestycjach trzymali się wszystkich reguł i przepisów, aby w przyszłości nie dochodziło do takich wpadek...
Z poważaniem...
Norbert Czapla...

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 2 z 2 [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości