Obecny czas: Wto Wrz 26, 2017 3:06 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Strona 2 z 2 [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Podwyżki dla Radnych
PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 4:40 pm 
Zaawansowany użytkownik

Widzę szanowny smoku ,że mój apel o czytanie ze zrozumieniem słowa pisanego, nie przynosi pozytywnego efektu( czemu mnie to nie dziwi???patrz inne wątki na forum).Spróbuję powoli może dotrze-zdanie cytowne-
"nie jest mi dane poznać jakie to szczególne osiągnięcia radnych uzasadniały Pański wniosek o tak wygórowaną podwyżkę" janosik skierował do Radego Danieliusza Gałązki, nie do mnie.Co do filantropii zdania nie zmieniam ,ale to wyłącznie moje zdanie."Wszelki sarkazm zostawiam z boku - bo jest mi obcy,a zbędna dyskusja się nie skończy.

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 4:47 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Ile pensja wynosi, też nie pytał ciebie.

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 4:56 pm 
Zaawansowany użytkownik

Miejscowość: zawadzkie
Proponuję pozostać na polskiej ziemi i przy polskich realiach i pamiętać o tym, że Radny nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę, lecz ma prawo do diety, która jest rekompensatą za utracone zarobki oraz zwrotem kosztów związanych z pełnieniem mandatu. Ustalenie wysokości diety radnego należy do kompetencji rady gminy. Fakten jest również, iż w „polskich realiach” jest wiele przypadków kiedy radni obniżają sobie diety. W gminach jak nasza przeciętne wysokości diet wynoszą od 100,00 – 160,00 zł. Czy radni sobie „przywłaszczyli” tysiące złotych jest dla mnie wątpliwym. Że mogli diet nie podwyższać byłoby dla nich wielkim plusem.
Pozdrawiam

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 5:39 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Za utracone zarobki? To jakiś żart? Zwrot kosztów? Za paliwo? Za poczęstunek, jaki na miejscu dostaje?
Mają prawo do diety? To prawo wynika z ustaw, które w jednej chwili można zmienić i takiego prawa mieć nie będą. Prawo w tym zakresie jest moim zdaniem złe, ale to tylko kwestia twórczości posłów. Przyzwoitości i moralności zmienić się jednak tak szybko nie da, a w tej kategorii nasi radni wypadli wyjątkowo podle.

Czy mógłbyś, Kugog pociągnąć temat z basenem? Bo 300 tys. uzbierane w ciągu jednej kadencji stanowiłoby już chyba dość pokaźną część basenowego renesansu.

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 5:42 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Poza tym zarówno dieta jak i wynagrodzenie wyglądają dokładnie tak samo i mają postać pieniędzy. Nieważne, jak je nazywasz. Za wszystkie tak samo w sklepie nakupisz.

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 6:26 pm 
Zaawansowany użytkownik

"Ile pensja wynosi, też nie pytał ciebie." Tak smoku masz rację dlatego o pensji nic nie pisałem, napisałem o dietach.

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 7:56 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Ale odpowiadałeś Janosikowi - na pytanie którego nie zadał?

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 8:13 pm 
Zaawansowany użytkownik

Ile razy można prosić o czytanie wpisów z uwagą i zrozumieniem smoku!?Czy maja odpowiedź była skierowana do janosika?Do janosika był skierowany( i to zaznaczyłem) wpis w odpowiedzi na skierowaną do mnie uwagę .Czy to jest zrozumiałe smoku- zawsze piszę komu odpowiadam i do kogo kieruję wpis(jeżeli jest do kogoś adresowany- inaczej jest postem ogólnodostępnym). Dziękuję za "merytoryczną" dyskusję.

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 9:46 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawadzkie
Proszę przestudiować to, co jest podane na tej stronie...
http://www.wskazniki.gofin.pl/8,291,3,d ... gminy.html

PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 7:54 am 
Użytkownik
Awatar użytkownika

30 listopada o 15:30 na sesji Rady Gminy zapadnie decyzja w zwiazku ze zgloszeniem 100%-wych podwyzek przez Rade Gminy dla Rajcow Gminy i Wojtow. Mysle, ze nalezaloby sprawe jeszcze nieco naglosnic aby do naszych szanownych radnych dotarl stanowczy apel mieszkancow gminy przeciw tej podwyzzce! Nie pozwolmy by temat umarl. Wtedy rajcy przeglosuja wniosek lekka reka, a swoja decyzje zaargumentuja ze mieszkancy w miedzyczasie pogodzili sie z tym wnioskiem i przestali protestowac.

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 10:58 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawadzkie
Będę na tej sesji, i zamierzam także przemówić do rozsądku naszym rajcom prosto w oczy. Nie raz to robiłem i teraz też tak zrobię... Obecność wszystkich tu piszących jest wskazana...

Z poważaniem...

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 2 z 2 [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości