Obecny czas: Nie Sty 21, 2018 11:31 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
 Strona 1 z 2 [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 8:38 am 
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: Śro Maj 05, 2010 8:32 am
Posty: 419
Miejscowość: zawadzkie
21.01.2016 Mariusz Stachowski napisał:

„W tej sprawie planuję spotkanie z przedstawicielem straży OSP i PSP, lecz dopiero w lutym i po tym spotkaniu przyjdzie czas na decyzje. Nie jestem do końca przekonany, czy mieszkańcy osiedla życzą sobie takich zmian, dlatego w tej sprawie trzeba będzie również porozmawiać z mieszkańcami. Pozdrawiam.“

1. Spotkanie z OSP i PSP w Strzelcach Op. (również ze służbami medycznymi i policją); jako argument przemawiający za wykonaniem dojazdu pożarowego od strony Netto, przy bloku 19, należy przedstawić aspekty bezpieczeństwa przeciwpożarowego jak:
skrócenie czasu dojazdu (dot. również pogotowia, policji i służb technicznych), umożliwienie dojazdu z obu stron, umożliwienie wprowadzenia na teren akcji większej ilości różnych sił ratowniczych np. w np. w przyp. katastrofy budowlanej po wybuchu butli z gazem), itp.

2. Po wykonaniu w/w przejazdu drogę osiedlową w kierunku kanału hutniczego należałoby zamknąć w połowie jej długości (np. słupki, szlaban – otwierany tylko przez upoważnione służby j.w. oraz wykonanie powierzchni do zawracania dla pojazdów wjeżdżających od strony Nett-a). Rozwiązanie to uniemożliwiłoby dalszy przejazd w kierunku bloku 11 (do bloku 11 dojazd możliwy byłby tylko od ul. Powstańców), natomiast umożliwiłoby (przy uwzględnieniu postulatów z pkt. 1) krótszy dojazd do bloków 19 i 17. Dodatkowym argumentem byłoby dalsze wyciszenie ruchu na drodze osiedlowej.

3. Mieszkańcom osiedla należy w jasny sposób przedstawić pozytywy takiego rozwiązania – zadanie dla UMiG oraz SM Hutnik.

Tak wygląda mija wizja, bez kętactwa jak miało to miejsce poprzednio. Tu chodzi nie tyle o „Mostek który nie jest mostkiem” (który mimo wszystko należy zlikwidować), tu chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców i logiczne podejście do sprawy oraz jej właściwe rozwiązanie. Okazją do tego jest decyzja Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Op. w sprawie wykonania dojazdów pożarowych (termin wykonania: do 2016!).

Koniecznie wskazanym jest ustosunkowanie się zainteresowanych do proponowanego rozwiązania, co powinno pomóc w podjęciu odp. decyzji.
Pozdrawiam


   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 9:57 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 19, 2008 10:49 pm
Posty: 922
Miejscowość: Zawadzkie
Dokładnie chodziło mi o takie rozwiązanie, jak wyżej opisał użytkownik kugog... W zeszłej kadencji, pan były radny Orłowski i ja chcieliśmy doprowadzić w/w rozwiązania tego problemu z opisywanym mostkiem, lecz dzięki uporowi niektórych radnych i byłego burmistrza do tego nie doszło...
Pytania:
1). Jak Pan burmistrz ocenia podsunięte przez kugog-a rozwiązanie?
2). Czy w pan burmistrz jest w ogóle zainteresowany bezpieczeństwem mieszkańców gminy?
3). Kiedy pan burmistrz zamierza zorganizować spotkanie z mieszkańcami gminy a nie tylko z bloku 19 i 17 na osiedlu Powstańców Śląskich jak to miało miejsce za kadencji byłego burmistrza?
Z poważaniem._________________
N. Cz.
   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Pon Wrz 26, 2016 6:42 am 
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: Śro Maj 05, 2010 8:32 am
Posty: 419
Miejscowość: zawadzkie
Drodzy forumowicze,
dla przypomnienia tematu, poniżej podaję ostatni link dot. sprawy mostka który nie jest mostkiem na: Odpowiedzi Burmistrza.

viewtopic.php?f=16&t=1379

Ponieważ Pan Burmistrz zamierza przeprowadzić ankietę w tym temacie (oby nie przebiegała ona tak jak poprzednia - patrz uwagi Smoka) wskazanym byłoby, aby mieszkańcy osiedla już teraz wypowiedzieli się w tym temacie wnosząc jednocześnie "pomysły" odnośnie formy tej ankiety.
Liczę na żywą dyskusję i pozdrawiam


   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2017 8:37 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 19, 2008 10:49 pm
Posty: 922
Miejscowość: Zawadzkie
Na sesji 27.03.2017 roku dowiedziałem się, że mostek łączący ulicę Stawową z osiedlem Powstańców Śl. pozostanie nie tknięty ponieważ były liczne głosy przeciwko jego rozbiórce..._________________
N. Cz.
   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 7:23 am 
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: Śro Maj 05, 2010 8:32 am
Posty: 419
Miejscowość: zawadzkie
Norbi, czy to jest wszytko co ta osoba miała do powiedzenia w sprawie przeprowadzonej ankiety, mostka i dojazdu pożarowego?
Pozdrawiam


   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 4:16 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 05, 2011 4:21 pm
Posty: 416
Czy ktoś sobie robi kpiny? Była ankieta, było głosowanie. Większość mieszkańców opowiedziała się za jego rozebraniem. Nikt niczego nie ukrywał, wszystko było jawne. Jakie to są te "liczne głosy"? Ktoś przegrał referendum i teraz uprawia swoją prywatę? Szanowni radni, szanowny burmistrzu, to wy macie stać na straży prawa i interesów mieszkańców. Wszystkich. I choć zadowolić wszystkich nie sposób, to należy uszanować wolę większości.
Większość mieszkańców nic nie wie o owych "licznych głosach" sprzeciwu. To zapewne grupa niezadowolonych mieszkańców, która nie chce się pogodzić z wolą większości i teraz lobbuje u radnych za przeforsowaniem swojego zdania. I robi to po cichu, by pozostali mieszkańcy się nie dowiedzieli. Tak się nie robi, a wy, radni jesteście od tego, by tego typu działania ucinać w zarodku. Ankieta była powszechna, ogólnie dostępna, wypowiedzieć mogli się wszyscy zainteresowani i ci, którzy mieli coś do powiedzenia, to zrobili.

Panie burmistrzu, kolej na pana, naszego włodarza. Będziemy sprawy załatwiać pod stołem, czy na stole, przy świetle?


   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 5:37 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 05, 2011 4:21 pm
Posty: 416
Dla przypomnienia wyniki ankiety.

Udział wzięło: 256 mieszkańców
Przeciw likwidacji mostka - 14
Likwidacja mostka, bez możliwości przejazdu - 39
Likwidacja mostka, umożliwienie dojazdu do 19 i 17 - 202

I jeszcze konkluzja ze strony urzędu: Biorąc pod uwagę wyniki ankiet zostanie sporządzona koncepcja nowej organizacji ruchu na drogach gminnych w obrębie osiedla przy ul. Powstańców Śląskich. Planowana jest również w 2017 r. organizacja spotkania z mieszkańcami osiedla w trakcie, którego będą mogli zapoznać się z koncepcją oraz zgłosić do niej uwagi.

Biorąc to pod uwagę pytam, panie burmistrzu, gdzie jest owa koncepcja i kiedy odbędzie się spotkanie z mieszkańcami osiedla w tej sprawie?


   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Śro Kwi 05, 2017 1:48 pm 
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: Pon Sty 14, 2013 1:54 pm
Posty: 260
Wszystko rozbijało się, rozbija i będzie rozbijać o finanse, a o pieniądze "walczą" nie tylko mieszkańcy Zawadzkiego. Kogo w Kielczy czy Żędowicach interesuje "mostek"?Czy gdybyśmy zapytali w ankiecie mieszkańców w/w wsi -robić ulicę w Kielczy czy Żędowicach lub "mostek" w Zawadzkiem jaki wynik byłby takiej ankiety? Tak samo w Zawadzkiem robić ulicę czy "mostek" myślę ,że wynik byłby robić ulicę. W ankiecie powinno być pytanie czy robić "mostek" np. w 2017 roku kosztem....Ta ankieta moim zdaniem była zrobiona tylko po to by udowodnić ,że "słucha się głosu mieszkańców" i rzeczywiście słucha się ale nie słyszy!A jak wygląda w rzeczywistości to "słuchanie" widać na forum Zawadzkiego, z tą różnicą ,że teraz nikt nie oponuję ,że zablokowano forum.....a przepraszam co teraz mamy? Prywatną korespondencje Burmistrza z...no właśnie nawet nie wiemy z kim i o czym.PS.Sprawa połączenie osiedla ze Stawową rodzi wiele problemów,pytałem projektanta i z wstępnych( cząstkowych) informacji wynika ,że powinien tam być most ( jak dla straży )nośności ponad 10t. Pozdrawiam


   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Śro Kwi 05, 2017 8:35 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 19, 2008 10:49 pm
Posty: 922
Miejscowość: Zawadzkie
też zawadczanin napisał(a):Wszystko rozbijało się, rozbija i będzie rozbijać o finanse, a o pieniądze "walczą" nie tylko mieszkańcy Zawadzkiego. Kogo w Kielczy czy Żędowicach interesuje "mostek"?Czy gdybyśmy zapytali w ankiecie mieszkańców w/w wsi -robić ulicę w Kielczy czy Żędowicach lub "mostek" w Zawadzkiem jaki wynik byłby takiej ankiety? Tak samo w Zawadzkiem robić ulicę czy "mostek" myślę ,że wynik byłby robić ulicę. W ankiecie powinno być pytanie czy robić "mostek" np. w 2017 roku kosztem....Ta ankieta moim zdaniem była zrobiona tylko po to by udowodnić ,że "słucha się głosu mieszkańców" i rzeczywiście słucha się ale nie słyszy!A jak wygląda w rzeczywistości to "słuchanie" widać na forum Zawadzkiego, z tą różnicą ,że teraz nikt nie oponuję ,że zablokowano forum.....a przepraszam co teraz mamy? Prywatną korespondencje Burmistrza z...no właśnie nawet nie wiemy z kim i o czym.PS.Sprawa połączenie osiedla ze Stawową rodzi wiele problemów,pytałem projektanta i z wstępnych( cząstkowych) informacji wynika ,że powinien tam być most ( jak dla straży )nośności ponad 10t. Pozdrawiam

Też tak słyszałem, z tym, że od pana radnego Jana Stanka... Jednak spójrzmy na to z innej strony. Otóż Koronczok nie został zakopany na całej długości, bowiem, na skrzyżowaniu leśnych dróg prowadzących do drogi 426/działki, to w stronę bambenu most przez ów Koronczok zastępuje tam rura betonowa. Ta rura wytrzymuje ciężar pojazdów nadleśnictwa, więc nasuwa się pytanie:
Jeśli się tak wszystko rozbija o "KASĘ " to dlaczego nikt nie pomyślał o takim rozwiązaniu z bambenu??? To przecież jest moim zdaniem o wiele tańsze rozwiązanie,,,_________________
N. Cz.
   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Czw Kwi 06, 2017 7:34 am 
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: Pon Sty 14, 2013 1:54 pm
Posty: 260
To rozwiązanie o którym piszesz,dotyczy tzw.dróg wewnętrznych Nadleśnictwa i mogło być zastosowane. Problem w tym, ze wg. mojej wiedzy na mapach widnieje Koronczok jako ciek wodny, i żaden projektant( tego jestem pewien) nie zaprojektuje takiego rozwiązania- na ciekach wodnych musi być most,jeżeli planujemy dojazd SP to musi być odpowiednia nośność z za tym idą koszty.Ja opieram się na swojej wiedzy gdy byłem w zarządzie MG Spółki Wodnej pracowaliśmy na mapach na których Koronczok jest jako ciek wodny( a były to czasu już po "zasypaniu").Nie upieram się przy swoich racjach ,ale pierwsza część mojego wcześniejszego wpisu jest równie ważna o ile nie ważniejsza.Pozdrawiam


   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Czw Kwi 06, 2017 9:49 am 
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: Śro Maj 05, 2010 8:32 am
Posty: 419
Miejscowość: zawadzkie
Moim zdaniem w temacie wykonania przejazdu przez Koronczok (połączenie ul. Stawowej z drogą osiedlową przy 19-ce) pomijany jest aspekt bezpieczeństwa pożarowego i zagrożenia życia ludzkiego na wypadek pożaru czy np.katastrofy budowlanej w bloku 17 czy 19 - ze wzgl. na brak przewidzianych przepisami dojazdów pożarowych do tych budynków. Wóz bojowy z wysuwaną drabiną nie może operować z odległości większej przewidują to przepisy p.poż. Ponadto, ze wzgl. na brak przejazdu w kierunku ul. Stawowej na wys. 19-tki musiał by być wyknany plac manewrowy o wym. 14 x 14 m.
Uważam że wykonanie przjazdu do ul. Stawowej byłoby rozwiązaniem lepszym niż wykonanie placu manewrowego który pomniejszyłby i tak skąpe tam miejsca parkingowe.
Ponadto uważam że koszty wykonania przejazdu (a nie powinny być one tak duże jak mogło by się wydawać)nie powinny przeważać nad bezpieczeństwem dla zdrowia i życia mieszkańców w/w bloków.
Czas najwyższy aby zarówno UmiG jak i SM zajęły stanowisko w tej sprawie.
Pozdrawiam


   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Czw Kwi 06, 2017 10:01 am 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 05, 2011 4:21 pm
Posty: 416
Odnoszę wrażenie, że szukacie tematu zastępczego. Nie chodzi o to, czy trzeba tam robić most, przepust, czy nie wiadomo co tam jeszcze. Mieszkańcy wypowiedzieli się w ankiecie, że nie chcą tego felernego "mostka" i należy go rozebrać. Dodatkowo opowiedzieli się za tym, aby umożliwić podjazd pod blok mieszkańcom 17-ki i 19-ki od strony Netto i wcale nie chodzi o TIR-y, tylko osobówki. Zresztą, jak robiono Znikające Wyspy, to jeździł tam ciężki sprzęt i nic się nie zawaliło.

Mieszkańcy osiedle w tej sprawie wyrazili się dość jasno. W dobrym tonie by było, gdyby Burmistrz i Urząd przychylił się do ich oczekiwań i ten mostek rozebrał, a w sprawie drogi jasno przedstawił, co, jak i za ile można zrobić.
PS - Na rozebranie mostku funduszy dużo nie trzeba, można dać cynk złomiarzom i pójdzie bezkosztowo.


   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Czw Kwi 06, 2017 10:09 am 
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: Pon Sty 14, 2013 1:54 pm
Posty: 260
Wie Pan-To zależy o jakim aspekcie bezpieczeństwa mówimy.Część mieszkańców podnosi aspekt zwiększenia zagrożenia dla bawiących się tam dzieci , a nie po to budowano "Centrum Turystyczne" z placami zabaw i deptakiem ,by teraz otwierać "autostradę" dla samochodów. Każdy ma swój punkt widzenia,ale tak jak piszę finanse decydują.PS Co do kosztów to myślę ,że by się Pan mocno zdziwił.Pozdrawiam


   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Czw Kwi 06, 2017 11:41 am 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 05, 2011 4:21 pm
Posty: 416
A o jakim bezpieczeństwie mówimy? Wysp przecież nie budowano po to, by mieć argument za utrzymaniem mostka. Sprawa wałkowana była już wielokrotnie, ale powtórzę:
Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo koło 19-ki, ale o bezpieczeństwo na całym osiedlu. Dzieci są i pod 19-ką i pod 11-ką. Teraz jest tak, że mieszkańcy 19-ki muszą przejechać przez całe osiedle, by podjechać pd swój blok. Proszę sobie samemu odpowiedzieć, jak się to ma do bezpieczeństwa dzieci na pozostałej części osiedla. Wykonanie podjazdu do 19-ki od Netto wyeliminuje niepotrzebny ruch w pozostałej części osiedla, a pod 19-ką ruch się zasadniczo nie zmieni: i tak będą tam podjeżdżać tylko mieszkańcy 19-ki.
Argument z autostradą jest nietrafiony. Droga ma być zamknięta na wysokości 17-ki, tak by inne pojazdy tamtędy nie przejeżdżały. Co zaś do autostrady, to należy zauważyć, że na razie przymiarki do zrobienia takowej czynione są między 11-ką a garażami, gdzie przygotowano wjazd pod poszerzoną drogę.
Wydaje mi się, że główny opór co do likwidacji mostka pochodzi od mieszkańców 19-ki, którym wydaje się, że ktoś chce im zabrać spokój wokół bloku i którzy uważają, że otoczenie ich bloku jest tylko i wyłącznie ich sprawą. Niestety mylą się, bo ich spokój i poczucie bezpieczeństwa powstało na bazie ograniczenia tego bezpieczeństwa pozostałych mieszkańców. Pod 19-ką nikt nie jeździ oprócz mieszkańców tego bloku, natomiast oni jeżdżą po całym osiedlu. Z jakichś względów uważają, że nie ma w tym nic niestosownego. A pozostała część osiedla, przynajmniej tam położona wzdłuż drogi dojazdowej do 19-ki, co dobitnie pokazała ankieta, z takiego rozwiązania zadowolona nie jest i z chęcią by części ruchu spod swoich bloków się pozbyła. Nikt nie chce jeździć na skróty koło 19-ki, nikt nie chce zabierać mieszkańcom 19-ki spokoju, ci mieszkańcy chcą tylko, by lokatorzy 19-ki nie jeździli pod ich blokami, a do swojego dojeżdżali bezpośrednio od Netto.
Być może nikt im tego jeszcze nie wytłumaczył, a pierwszą rzeczą, jaka im przychodzi na myśl po rzucenia hasła "mostek", jest autostrada. Nawet zawadzczanin o niej mówi, a przecież nikt tam autostrady robić nie planuje. Chodzi tylko o to, by zrobić mieszkańcom 19-ki osobny podjazd do ich bloku. I tylko im. Czy od tego ruch się zwiększy? Nie bądźmy śmieszni. Swego czasu burmistrz zaproponował, że można tam zrobić dojazd także od wieży ciśnień, prosto pod garaże. To też pomysł wart zastanowienia.

No i w zasadzie najważniejsze. Mieszkańcy osiedla wypowiedzieli się w tej sprawie i są zdecydowanie za likwidacją mostka. Postawa mieszkańców 19-ki wydaje się być nieuczciwa w stosunku do pozostałych współmieszkańców. My nie chcemy osobnego wjazdu, bo nam pasuje, że nikt pod naszym blokiem nie jeździ, ale my za to jeździmy pod waszymi. Przecież pozostali też nie chcą, byście jeździli pod ich blokami, i co, mają się zagrodzić?

Dlatego mocno popieram zapowiadane przez burmistrza spotkanie z mieszkańcami osiedla w sprawie mostku. Ankieta była dobrym ku temu zaczątkiem, a dyskusja w gronie zainteresowanych mogłaby sporo wyjaśnić i rozwiać wątpliwości w sprawie bezpieczeństwa, autostrady i kosztów.


   
 
 Temat postu: Re: Mostek i droga osiedlowa
PostWysłany: Czw Kwi 06, 2017 6:10 pm 
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: Pon Sty 14, 2013 1:54 pm
Posty: 260
"Wysp przecież nie budowano po to, by mieć argument za utrzymaniem mostka." Oczywiście że nie,a dlaczego nie? Bo nikt nie planował tam połączenia ze Stawową( mimo ,że sugerował Pan ,że tak było w planach). Osiedle funkcjonuje w takiej formie dojazdowej od wielu wielu lat i nie wydaje mi się ,że przez te lata narastała niechęć miedzy mieszkańcami osiedla ,ale to nie mój problem, może teraz to się zmieniło.Panie "smoku" Pan wyraźnie nie potrafi czytać pisanego tekstu ze zrozumieniem i nie jest to pierwszy raz- cyt:"Nawet zawadzczanin o niej mówi, a przecież nikt tam autostrady robić nie planuje". Panie "smoku" to nie ja o niej mówię, napisałem tylko o aspektach podnoszonych przez mieszkańców-czy bywa Pan na spotkaniach czy tylko internetowo przelewa Pan swoje myśli,interpretując pisane słowo w/g swego widzimisię?Już nawet nie będę komentował co oznacza autostrada w cudzysłowie.Dla mnie sprawa "mostka" wygląda tak jak pisałem powyżej, może stać i 30lat ,a można zlikwidować ....znajdując odpowiednie fundusze,których notorycznie brak.Może inicjatywa obywatelska przez pozyskanie funduszy zewnętrznych będzie w tym pomocna."Swego czasu burmistrz zaproponował, że można tam zrobić dojazd także od wieży ciśnień, prosto pod garaże. To też pomysł wart zastanowienia."- to nie burmistrz( a było to za burmistrza Orgackiego)wyszedł z tym projektem, ale był to pomysł rodziców dowożących dzieci do szkoły głównie argumentowano korkowaniem się ul.Opolskiej w rannych godzinach , a sam pomysł dotyczył tylko wyjazdu z parkingu szkolnego na Powstanców.Pozdrawiam


   
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 2 [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  

cron