Obecny czas: Wto Wrz 19, 2017 4:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Strona 21 z 23 [ 334 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Beata Mańka – Kulik Radna RM w Zawadzkiem
PostWysłany: Nie Lis 29, 2015 4:46 pm 
Zaawansowany użytkownik

Reasumując moją powyższą wypowiedź, w projekcie na rok 2016 zakłada się, że deficyt zostanie pokryty wolnymi środkami. W budżecie na rok 2016 nie ma zapisów dotyczących zaciągania nowych kredytów przez gminę.

Pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Czw Gru 24, 2015 9:27 am 
Zaawansowany użytkownik

Wszystkim Mieszkańcom naszej Gminy życzę
szczęśliwych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni serca spokojem i radością.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszy Państwu jak również Gminie Zawadzkie
a szczere i najpiękniejsze
Bożonarodzeniowe życzenia
spełniają się w każdym momencie.

Wszystkiego co najlepsze
Beata Mańka - Kulik

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 1:44 pm 
Zaawansowany użytkownik

Witam,
Chciałam Państwa poinformować, że na jutrzejszej sesji mam zamiar po raz kolejny zadać Burmistrzowi pytania, na które do tej pory nie uzyskałam odpowiedzi. Poruszę również te tematy, których odpowiedzi były niepełne lub nierzetelne. Jeśli i tym razem nie będzie pełnej odpowiedzi- złożę interpelacje w tych sprawach.
Mam nadzieję, że tym sposobem uzyskam wreszcie wyczerpującą odpowiedź na poruszane przeze mnie zagadnienia.
Pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Pon Sty 25, 2016 10:53 pm 
Zaawansowany użytkownik

Szanowni Państwo.
Otrzymałam częściowo informacje, które chciałam uzyskać. Pomimo tego i tak złożyłam interpelacje o podanie szczegółów.

Oto, co już udało mi się ustalić:

- W dniu 02.12 2015 wskazałam na forum, że jest ogłoszony konkurs na budowę kanalizacji w aglomeracji ( u nas dotyczy Zawadzkiego i Żędowic). W związku z tym Zarząd ZAW-KOMU wniósł projekt uchwały na sesję w dniu 28.12 w sprawie przystąpienia do unijnego projektu na budowę kanalizacji części ulic w Zawadzkiem oraz w Żędowicach. Wartość wszystkich inwestycji: 4 miliony zł, poziom dofinansowania – 85%.
Miałam uwagi do wartości inwestycji, ale trzeba przyznać, że Zaw- Kom zareagował wzorowo i bardzo sprawnie. Uchwałę zatwierdził Burmistrz a RM przegłosowała.

Na wczorajszej sesji otrzymałam informację od Burmistrza, że projekt unijny jednak nie będzie realizowany przez ZAW-KOM ponieważ należało w marcu 2015 zgłosić naszą gminę do tzw. Master Planu a tego Gmina nie zrobiła. Wniosek taki, że Burmistrz tego nie dopilnował. Co moim zdaniem jest naganne.
„Brak ujęcia aglomeracji w Master Planie skutkuje wykluczeniem aglomeracji z możliwości ubiegania się o dofinansowanie inwestycji w ramach nowej perspektywy finansowej” czytam na stronie http://www.kzgw.gov.pl/pl/Wiadomosci/Ma ... nkiet.html.

A mogliśmy skorzystać z dofinansowania na budowę kanalizacji na poziomie 85% z projektów: Infrastruktura i Środowisko oraz w ramach RPO . Tak więc, pierwsze miliony przeszły gminie koło nosa i teraz nie dziwi mnie skąd „iks” Burmistrza pod moim pytaniem.
Nie pozostało nic innego jak pogratulować kompetencji.
Beata Mańka – Kulik

PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 6:45 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Szanowna Pani Radna, dziękuję za podpowiedzi i pomysły, które w dużej mierze są spójne z moją wizją gminy. Tak jaki i pani, pracownicy UM posiadają wiedzę nt. możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych, lecz ja, jako Burmistrz muszę brać siły na zamiary. Pracujemy nad wieloma zadaniami i w stosownym czasie panią i wszystkich Radnych poinformuję. Jako Radna ma Pani wiele możliwości, żeby uzyskać odpowiedzi na zadawane przez siebie pytania, więc myślę, że internet nie jest najlepszą formą rozmowy Burmistrza z Radnym. Zapraszam do Urzędu na rozmowę.

Pozdrawiam.

PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 7:39 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

A ja uważam, że forum do dobre miejsce do takich dyskusji, bo dzięki temu mieszkańcy mogą się dowiedzieć, co w ich gminie się dzieje, jakie są zamierzenia władz, możliwości, trudności, problemy. No i przy okazji trudniej zamieść coś pod dywan. W tym przypadku popieram panią Beatę.

PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 11:01 pm 
Zaawansowany użytkownik

Panie Burmistrzu,

Zgadza się. Są inne metody komunikowania się i również z nich korzystam. Na forum poruszam sprawy dla mnie pilne, z którymi nie chcę czekać do posiedzenia komisji lub sesji.
Dlatego, jeśli taką możliwość komunikacji Pan zaproponował- chętnie z niej skorzystam. Chyba Panu to nie przeszkadza?

Cyt. „lecz ja, jako Burmistrz muszę brać siły na zamiary” Tak się składa, że jestem ostatnią osobą, która proponowałaby rozwiązania przekraczające możliwości gminy.
Poprzez projekt unijny „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” można było zrealizować te zadania, które i tak są w planie ZAW-KOMU na terenie Zawadzkiego i Żędowic. I taki był mój pomysł.
Niestety, nie dopilnował Pan tego, aby gmina Zawadzkie była zgłoszona do Master Planu. Przez to ani gmina ani Zaw-Kom nie otrzymają ani złotówki dofinansowania na położenie choć 1 metra bieżącego rury wodno-kanalizacyjnej w miejscowościach Zawadzkie i Żędowice. A inwestycje będą robione. Przecież już chyba od lutego 2015 roku (!) planuje Pan uzbrojenie choćby nowych działek na Paderewskiego, prawda? Mogło być to zrobione z pieniędzy unijnych, ale będzie musiało być robione z naszych pieniędzy - bo Gmina nie jest wpisana do Master Planu. Zdaje się, że Zaw-Kom planuje inwestycję na Chopina, czy też w przyszłości na 1 Maja. Czy się mylę?
Sprawa naprawdę jest bardzo przykra.
Najbardziej przykre jest to, że zgodnie z informacjami w internecie, nieprzekazanie danych dot. planów inwestycyjnych w zakresie gospodarki ściekowej do Master Planu w terminie do 18 marca 2015 r. pozbawia naszą aglomerację (czyli łącznie Zawadzkie i Żędowice) szans na dofinansowanie inwestycji wodno-kanalizacyjnych z unijnych pieniędzy aż do roku 2020, czyli do końca programowania unijnego. Po prostu jest to dla mnie sprawa niebywała a zarazem niewybaczalna.
Pod koniec kadencji, na podstawie inwestycji wodno-kanalizacyjnych podsumuję dla Pana kwotę, którą gmina dzięki temu straciła.
Cały rok apeluję o to, aby naprawdę przyłożyć się do nowego programowania unijnego. Aby śledzić informacje, nie tylko przez pracowników urzędu ale również przez Pana. Jak widać, nadaremnie.

Pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Nie Mar 27, 2016 6:42 pm 
Zaawansowany użytkownik

Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją
budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości
płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz
szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych

Wszystkiego dobrego
Beata Mańka – Kulik

PostWysłany: Wto Mar 29, 2016 3:53 pm 
Zaawansowany użytkownik

Witam,
Zastanawiałam się ostatnio, co się stało z naszą gminną, szeroko pojętą skutecznością w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych oraz gospodarczym podejściem do naszych wspólnych pieniędzy. Czyżby ulotniła się wraz z zakończeniem wcześniejszej kadencji?
Szumne, efektowne zapowiedzi Burmistrza niestety nie idą w parze z realizacją.

Przykłady? Proszę uprzejmie:
1. Remont ulicy Torowej w Kielczy- w czasie konsultacji budżetu z mieszkańcami Burmistrz zapowiadał skorzystanie z programu PROW. Dziś wiemy, że idea upadła a projekt się nie powiódł.
Droga nie uzyska wystarczającej ilości punktów, dlatego jej nawet nie zgłaszano do projektu z PROW. Poza tym trudności z własnością (część terenu należy do PKP)…

2. Rezygnacja z dofinansowania z programu „Maluch”.
We wrześniu na pytanie radnego Marka Kaczki na temat możliwości powiększenia ilości miejsc w żłobku Burmistrz odpowiedział, że gmina intensywnie przygotowuje się do pozyskania środków z programu „Maluch”. Z relacji wrześniowej Burmistrza- inwestycja miała kosztować 1 800 000, środki własne na poziomie 20%, to jest 360 000. Dofinansowanie na poziomie 1 244 000 (nagranie z sesji wrześniowej 1:20:30).
W styczniu 2016 z artykułu w SO dowiedzieliśmy się, że trwają intensywne działania mające na celu złożenie wniosku.
Na sesji poniedziałkowej (20.03) – okazało się, że gmina nie będzie korzystała z programu Maluch. W zamian Burmistrz zaproponował zaangażowanie naszych pieniędzy w kwocie 600 000 zł na remont przedszkola. Nie wiadomo, czy to wystarczy i nie wiadomo czy od września będzie nabór do tego przedszkola. W założeniu Burmistrza, to przedszkole ma być „filią” przedszkola z oddziałem żłobkowym nr 3.
Nie zgadzam się z tak lekkim wydawaniem naszych pieniędzy bez odpowiedzi: ile będzie docelowo kosztować ponowne uruchomienie przedszkola.
I proszę bardzo, w ten sposób historia zatoczyła pętlę, bo przecież kto był burmistrzem, gdy zamknięto przedszkole wróżąc demograficzny upadek gminy?

3. Brak opracowanej strategii rozwoju dla gminy. Strategia miała być gotowa do końca roku 2015. Szczęśliwie mamy koniec marca 2016.

4. Rok temu, na sesji bardzo burzliwie omawialiśmy plany Burmistrza związane z uzbrojeniem działek na Paderewskiego oraz z budową łącznika. Z informacji Burmistrza wynikało, że w Zawadzkiem brakuje działek pod zabudowę, w związku z tym należy pilnie uzbroić i sprzedać działki na Paderewskiego. Działki miały być dostępne już od końca roku 2015- do dziś dzień sprawa jest nieruszona, czy to oznacza, że Burmistrz zmienił zdanie i stwierdził jednak, że tych działek nie trzeba już uzbrajać? Nie wiadomo.

5. Zmiana planów zagospodarowania. Który to już rok zmieniamy studium i plany? Kiedy koniec? Brak zmian blokuje wiele działań.

6. Trwonienie pieniędzy na zapłatę listonoszom Poczty Polskiej. A to, to już według mnie- skandal.

Zdaje się, że przez prawie półtora roku obecnej kadencji jedynymi, gospodarczymi dobrymi wiadomościami są: kupno po przyzwoitej cenie działki pod cmentarz oraz uzyskanie dotacji na inwentaryzację przyrodniczą gminy Zawadzkie (z programu 5.1 Bioróżnorodność).
Miejmy nadzieję, że to nie będą nasze ostatnie gospodarcze sukcesy w tej kadencji?

Przykro stwierdzić, że nawet Schetynówka (na ul. Miarki) jest dopiero na miejscu 37 (z 43) na liście rankingowej (!).

I ostatnia sprawa. Nie byłam obecna na poprzedniej sesji ani komisji, dlatego chcę podkreślić chociaż na forum, że nie zgadzam się z niektórymi decyzjami, jakie zapadły na marcowej sesji, w tym, z przegłosowanym wnioskiem dot. przeprowadzenia konsultacji w sprawie postawienia tablic dwujęzycznych.

W ogóle nie biorę udziału w dyskusji na forum SO, ale ktoś pod ostatnim artykułem wyraził również moje zdanie.
Osobiście nie mam nic do tablic, ale absolutnie nie zgadzam się ze sposobem przeprowadzenia zaproponowanych konsultacji. Według przegłosowanego wniosku mają odbywać się w formie zebrań w każdej miejscowości. Uważam, że wynik nie będzie miarodajny. Konsultacje powinny odbywać się w trakcie wyborów, ponieważ tylko takim sposobem wypowie się znaczna liczba mieszkańców. Temat był już poruszany w 2008, czy 2009 roku. Od tego czasu odbywały się dwa razy wybory, dlaczego nie podsunięto tego tematu?
Beata Mańka - Kulik

PostWysłany: Śro Mar 30, 2016 8:06 am 
Użytkownik

Witam Pani Beato.
Dam Pani jeszcze przykład marnotrawienia pieniędzy.
Sprawa tyczy dawnego przedszkola na Powstańców.
Niedawno ( jakiś rok czy dwa ) do tego budynku po gruntownym remoncie został przeniesiony Klub Seniora, Mniejszość Niemiecka i inne małe kluby.
Teraz czytam że rada podjęła ustawę o kolejne przenosiny W/W klubów i ponowny remont przedszkola za kolejne 600 tyś złotych na potrzeby bodajże żłobka.
Czy nasza gmina jest aż tak bogata żeby robić remonty pod wpływem chwilowych zachcianek?

PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 2:10 pm 
Zaawansowany użytkownik

Troskliwy o gminę napisał(a):Witam Pani Beato.
Dam Pani jeszcze przykład marnotrawienia pieniędzy.
Sprawa tyczy dawnego przedszkola na Powstańców.
Niedawno ( jakiś rok czy dwa ) do tego budynku po gruntownym remoncie został przeniesiony Klub Seniora, Mniejszość Niemiecka i inne małe kluby.
Teraz czytam że rada podjęła ustawę o kolejne przenosiny W/W klubów i ponowny remont przedszkola za kolejne 600 tyś złotych na potrzeby bodajże żłobka.
Czy nasza gmina jest aż tak bogata żeby robić remonty pod wpływem chwilowych zachcianek?

Witam,
Zgadza się. Remont w 2012 kosztował 80 000. Ile teraz będzie docelowo kosztować? Podobno Burmistrz na sesji nie potrafił odpowiedzieć radnym, na razie 600 000.
Przy okazji tej dyskusji, należy zwrócić jeszcze uwagę na inny aspekt. W roku 2009, Burmistrz Stachowski wypowiadał się w prasie, że należy szukać oszczędności w oświacie, bo nie mamy na remonty dróg, chodników.
W tej chwili podejmuje świadomą decyzję o tym, że te koszty oświaty i wychowania wzrosną nie tylko o kwotę remontu i wyposażenia, ale przecież również o bieżące utrzymanie placówki i koszty osobowe. Bardzo proszę o tym na przyszłość pamiętać, gdy znowu rozpocznie się narzekanie na oświatę.
Pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 9:06 pm 
Zaawansowany użytkownik

Witam,
Tym razem dobre wieści.

1. Będzie remont mostu w Kielczy oraz (częściowo) ulic: Mostowa i Zamoście. Otrzymaliśmy dotację celową na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, łącznie 1 122 180, 00 zł. Zakres prac będzie dokładnie taki, jaki został wskazany w protokole popowodziowym. Jest to bardzo dobra wiadomość, zważywszy na to, że most „na Zamościu” naprawdę wymagał już remontu.

2. W roku 2017 będzie aktualizowany „Krajowy program oczyszczania ścieków komunalnych”. W związku z tym, po spełnieniu wymagań formalnych będziemy mieli możliwość włączenia się do Master Planu, który to otwiera szanse pozyskiwania dotacji na budowę/remont sieci wodno-kanalizacyjnej w Zawadzkiem i Żędowicach. Jednakże zgłaszając inwestycje do ankiety, należy zastanowić się i wpisać naprawdę realne inwestycje.
Pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Czw Sie 18, 2016 10:17 pm 
Zaawansowany użytkownik

Dobry wieczór.
Chciałabym Państwu, ale przede wszystkim Burmistrzowi przypomnieć, że obejmując urząd w roku 2014 Burmistrz zastał przeszło 2 miliony wolnych środków na spłatę raty kredytu i inwestycje (wydatki majątkowe).
W tamtym roku, po trochę burzliwych dyskusjach udało się przetrzymać 1,5 miliona na inwestycje, które są realizowane w tym roku.
Mój apel brzmi:
Panie Burmistrzu, jest Pan głównym kreatorem polityki finansowej gminy, dlatego apeluję do Pana o zbieranie wolnych środków na rok przyszły !

Pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Śro Wrz 28, 2016 10:20 pm 
Zaawansowany użytkownik

Witam,
Poniżej kilka bieżących informacji:

1. Na poniedziałkowej sesji zaproponowano radnym zmianę nazwy zadania dot. budowy Centrum Przesiadkowego. Według pomysłu Burmistrza w tym roku mamy wydać na dokumentację 50 000 zł a w roku 2018 – 877 000 zł. I tutaj nas zaskoczył. Wcześniej była mowa o 300 000 zł. Zadanie ma być zrealizowane z jakimś udziałem środków unijnych.
Zaproponowałam wykreślenie całkowicie tego zadania a za kwotę 50 000 (która miała być na dokumentację CP) zaproponowałam, aby już w tym roku zrobić plac zabaw w Kielczy.
Marek Kaczka z kolei zaproponował również wykreślenie centrum przesiadkowego a za 50 000 zaproponował, aby w tym roku zrobić parking przy szkole podstawowej w Zawadzkiem.
Wnioski upadły. Niestety. Najpierw jeden, potem drugi a centrum przesiadkowe pozostało.
Piszę to po to, aby nikt w przyszłości nawet przez pomyłkę nie chciał mnie z tym pomysłem wiązać.
Rozmawiałam z kilkoma mieszkańcami na ten temat. Nie słyszałam pochlebnej opinii. Mieszkańcy raczej wskazują na inne, ich zdaniem bardziej potrzebne inwestycje. Poza tym kwota jest zbyt wysoka. Powinniśmy się raczej skupić na pozyskiwaniu pieniędzy na to, co rzeczywiście jest nam potrzebne. Centrum przesiadkowe, turystyczne i inne powinno czekać w kolejce po inwestycjach priorytetowych wynikających z rzeczywistej potrzeby mieszkańców.

2. Marek Kaczka przeczytał Burmistrzowi artykuł z dwutygodnika: Powiat Strzelecki, w której jest zamieszczone, że Burmistrz jest zainteresowany kupnem technikum! http://powiatstrzelecki.pl/download/att ... zeta15.pdf
Na koniec dyskusji, Burmistrz powiedział radnym żebyśmy zastanowili się nad kupnem technikum, bo do tego tematu na pewno wrócimy !!!
Jestem ciekawa, co Państwo na to??? Sprawdzałam, w chwili obecnej technikum kosztuje 1 500 000! Starostwo sprzedaje ten budynek już chyba trzeci rok i sprzedać nie może? Ja na razie się w tym temacie nie wypowiadam.

3. Z uwagi na dochodzące do nas sygnały mieszkańców wspólnie z p. J. Szulcem i M. Kaczką skierowaliśmy do RM wniosek dot. przeprowadzenia kontroli przez Komisję Rewizyjną bieżących inwestycji w gminie. Radni wyrazili zgodę.

4. Wczoraj odbyło się zebranie wiejskie w Kielczy, w którym uczestniczył również Burmistrz.
Jednym z tematów (po raz kolejny) była potrzeba budowy placu zabaw w Kielczy. Mieszkańcy jasno wskazali, że jest to priorytetowe zadanie do wykonania w Kielczy. Mam nadzieję, że Burmistrz ten głos mieszkańców wysłucha i zadanie będzie wpisane na rok 2017.

Pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 7:15 pm 
Zaawansowany użytkownik

Witam,
W związku z wpisem na forum Strzelca Opolskiego (wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Wrzesień, 2016 - 09:24) chciałabym przekazać, że kwota 1,5 miliona za technikum pochodzi z ostatniego przetargu jaki znalazłam na stronach Powiatu Strzeleckiego.
http://powiatstrzelecki.pl/786/67/przet ... czony.html
O jakiej kwocie Burmistrz rozmawiał z p. Żyłką, tego nie wiem.

Na następnej sesji złożę wniosek o przygotowanie informacji za jaką kwotę Starostwo pozyskało szkołę od naszej gminy.

Jeśli chodzi o zebranie wiejskie. Mieszkańcy podnosili różne sprawy. Przede wszystkim realizację bieżących inwestycji (remont mostu oraz dróg). Sprawę należy zbadać w Komisji Rewizyjnej. Należy sprawdzić jak jest wykonywana dokumentacja, sprawdzić, czy i jak jest ona weryfikowana przez gminę. No i przede wszystkim, czy jest nadzór gminy nad tymi inwestycjami.

Nie chciałabym w tej chwili rzucać ciężkimi zarzutami, bo sprawę należy najpierw obiektywnie i uczciwie zbadać. Ale pamiętam jak realizowało się inwestycje w latach 2010-2014.

W poprzedniej kadencji Burmistrz przed remontem „trudnej” drogi robił zebranie z mieszkańcami danej ulicy. Zbierał sugestie i uwagi. Następnie zlecał projekt i sam- osobiście pilnował, aby projektant uwzględnił jak najwięcej sugestii mieszkańców . Sprawdzał i weryfikował taki projekt. A potem jeździł i kontrolował. Nie tylko oglądał, ale też i kontrolował ! A przecież trochę tych inwestycji zrealizował.

I proszę nie myśleć, że piszę to po to, aby komuś zaszkodzić albo dlatego, że mam jakiś polityczny w tym cel. Wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam
Beata

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 21 z 23 [ 334 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość