Obecny czas: Czw Wrz 21, 2017 11:20 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Strona 23 z 23 [ 334 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Beata Mańka – Kulik Radna RM w Zawadzkiem
PostWysłany: Czw Lut 09, 2017 3:50 pm 
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

W sprawie technikum i jego odkupienia od starostwa. Jeszcze raz chcę wyraźnie podkreślić, że próba sprzedania technikum gminie przez starostwo powinna być potraktowana jako potwarz. To starostwo ma problem, a nie gmina. To starostwo jest zobowiązane do prowadzenia szkolnictwa średniego w powiecie i to starostwo odpowiedzialne jest za utrzymanie budynku technikum. Warto by się zainteresować stanem technicznym tego budynku i jeśli się okaże, że jest nienależyty, to oskarżyć starostwo o niegospodarność. Dla prawnika wyszukanie odpowiednich paragrafów to pestka.

Myślę, że gmina Zawadzkie powinna jasno i wyraźnie dać do zrozumienia starostwu, że żadne kupno nie wchodzi w grę. Mało tego, gmina powinna wymóc na starostwie kontrolę jakości rozporządzania tym budynkiem ze strony organu wyższego. Być może wtedy się okaże, że starostwu w ogóle przestanie zależeć na sprzedaży tego budynku gminie, ale wystarczy przekazanie jako darowiznę, albo nawet zechce dopłacić do transakcji, byle się pozbyć kosztów utrzymania budynku.

Nie zgadzam się więc z burmistrzem, który, jak rozumiem, jest skłonny budynek ten odkupić. Nie ma bata! Jeśli teraz ze starostwem nic nie utargujemy, to później już wcale. Utrzymanie budynku to koszta. Teraz te koszta są po stronie starostwa, jeśli gmina go kupi, koszta spadną na nasz budżet. Pytanie, po co? I pytanie, co gmina chce w tym budynku zrobić? Starostwo zwodzi nas za nos, chce się pozbyć problemu licząc na naszą naiwność i sentyment (bo to w sumie nasz budynek). Jeszcze raz powtarzam. Nie ma bata. Starostwo ma obowiązek o ten budynek dbać, a jeśli robi to nienależycie, to mamy kartę przetargową. Pani Beato, proszę dogłębniej zainteresować się tą sprawą. Budynku, tak całkiem po ludzku, najzwyczajniej szkoda; wspomnijmy chociażby, jak za poprzedniej kadencji obecnego burmistrza niemal w ruinę popadł budynek kina, później z wielką pompą za niemałe pieniądze przywrócony do użyteczności. Dziś tętni życiem i powstaje pytanie, czy nie można było tak od razu? Dziś w ruinę popada technikum. Nie mamy pomysłu na jego wykorzystanie, do ruiny doprowadza go obecnie starostwo, a szczytem bezczelności jest to, że chce na go sprzedać.

Może zróbmy ankietę, na wzór tej o mostku na Koronczoku. Niech mieszkańcy się wypowiedzą, czy zgadzają się na odkupienie tego budynku od starostwa, czy oddania go za darmo, albo może i nawet niech starostwo ma go nadal samo się o niego troszczy.
A jako drugie pytanie można zadać: jaki masz pomysł na jego wykorzystanie.

PostWysłany: Pią Lut 10, 2017 9:30 am 
Zaawansowany użytkownik

Opcja zakupy technikum ,nie powinna być w ogóle rozpatrywana.Dla nas samo przejęcie będzie początkiem dużych kosztów,które oczywiście mogą się zwrócić, bo to ok.3,5 ha ziemi,ale patrząc na tereny naprzeciwko cmentarza, nie jest to takie łatwe, a co najważniejsze takie szybkie do sfinalizowania. Dlaczego mamy płacić za to co było zrobione naszym udziałem, a starostwo otrzymało za 0zł.

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 2:58 pm 
Zaawansowany użytkownik

Witam,
Zawadczanin, zgadzam się z Tobą. Swoją drogą, cieszę się, że Pan jeszcze tu czasem zagląda. Nie wiem kim Pan jest, ale ma Pan bardzo rozsądne podejście : )
Smoku, tak jak powiedziałeś, dla starostwa jest to dziś problem. Uważam, że w imię jakieś wyższej sprawiedliwości, powinniśmy ten problem od nich przejąć, bo kiedyś ten budynek był nasz, ale nie w taki sposób, że jeden samorząd zarobi na drugim. Nie, nie tak!

Smoku, wydaje mi się, że robienie ankiet nie ma sensu. Trzeba sobie najpierw uczciwie powiedzieć, że my jako samorząd nie jesteśmy w stanie tego budynku zaadaptować. Nie wiem, jak Wy uważacie, ale moim zdaniem nas po prostu na to nie stać. To są ogromne koszty. Proszę spojrzeć na budynek po byłym gimnazjum. Stoi do dziś, bo jego zaadoptowanie jest bardzo drogie, poza tym plan zagospodarowania nie jest skończony. Tak więc nikt kupnem gimnazjum nie będzie zainteresowany tak samo jak na razie terenem technikum.
Uważam, że zagospodarować budynek technikum może tylko sektor prywatny. Mam nadzieję, że nikt z radnych ani burmistrz nie wpadnie na pomysł robienia tam jakiś mieszkań czy czegoś innego.

Chciałam tu jeszcze poruszyć inny temat, bo uważam, że należy zacząć myśleć trochę inaczej. Temat planu zagospodarowania przestrzennego. Nie mogę przetrawić sytuacji z jaką mamy w tej chwili do czynienia. Sprawa wygląda następująco.
Mamy wyłonioną firmę która zajmuje się zmianą planu. Jednak urbaniści nie mogą dogadać się w komisją urbanistyczną. http://www.strzelecopolski.pl/artykul/g ... gospodarna.

To jakieś kuriozum.
Czy Państwo wyobrażacie sobie, aby w prywatnej firmie ktoś sobie na to pozwolił? Czy właściciel swojej firmy wydałby na coś 30 000 i przez to, że ktoś się nie może dogadać- dodatkowe 15 000 zł na dokładnie to samo, ale w okrojonej postaci?
Nie! Rozmowa byłaby bardzo krótka.
Oczywiście, temat planu powinien być jak najszybciej załatwiony, bo przedsiębiorcy, ale też osoby prywatne na to czekają już bardzo długo. To nie podlega żadnej wątpliwości. Natomiast nie w taki sposób. Płacimy dwa razy za to samo! Po to mamy na gminie prawników, aby do takiej sytuacji nie dochodziło.
Panie Burmistrzu, proszę się przez chwilę poczuć jak właściciel swojej firmy, który inwestuje swoje ciężko zarobione pieniądze. Czy Pan wówczas zrobiłby tak, jak Pan zrobił teraz?
Pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Nie Kwi 16, 2017 9:32 am 
Zaawansowany użytkownik

Niech czas Wielkanocy rozświetli mroki zwątpień jasnością Wiary,
zabarwi szare dni kolorami Nadziei
rozgrzeje zmarzniętą duszę
płomieniami Miłości.

Życzę Państwu wszystkiego co najlepsze z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Błogosławieństwa Bożego i pogody ducha.
Beata

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 23 z 23 [ 334 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość