Obecny czas: Nie Paź 22, 2017 2:43 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Strona 1 z 1 [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Plac zabaw dla dzieci w Kielczy.
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 6:39 am 
Użytkownik

Plac zabaw dla dzieci w Kielczy.
Witam, mieszkam w Kielczy, mam dzieci, z którymi chętnie wyszedłbym na plac zabaw, na huśtawki, na zjeżdżalnie na wyciąg linowy.
Niestety w Kielczy nie ma nic udostępnionego dla dzieci.
Chciałem skorzystać z placu zabaw z przedszkola - niestety jest zamknięty.
Panie Burmistrzu proszę o wybudowanie takiego miejsca, aby nasze dzieci miały gdzie się bawić.
Ja wychowałem się w blokowisko, gdzie 30 lat temu przy każdym bloku mieszkalnym znajdował się plac zabaw, dlatego dziwię się bardzo, że w całej miejscowości nie stworzono do tej pory miejsca zabaw otwartego dla dzieci.
Krzysztof

Temat postu: Re: Plac zabaw dla dzieci w Kielczy.
PostWysłany: Śro Sie 03, 2016 7:17 pm 
Zaawansowany użytkownik

Krzysztof_102 napisał(a):Plac zabaw dla dzieci w Kielczy.
Witam, mieszkam w Kielczy, mam dzieci, z którymi chętnie wyszedłbym na plac zabaw, na huśtawki, na zjeżdżalnie na wyciąg linowy.
Niestety w Kielczy nie ma nic udostępnionego dla dzieci.
Chciałem skorzystać z placu zabaw z przedszkola - niestety jest zamknięty.
Panie Burmistrzu proszę o wybudowanie takiego miejsca, aby nasze dzieci miały gdzie się bawić.
Ja wychowałem się w blokowisko, gdzie 30 lat temu przy każdym bloku mieszkalnym znajdował się plac zabaw, dlatego dziwię się bardzo, że w całej miejscowości nie stworzono do tej pory miejsca zabaw otwartego dla dzieci.
Krzysztof

Witam,
Popieram ten wniosek. Potrzeba budowy placu zabaw dla dzieci w Kielczy, została zgłoszona przez mieszkańców również na ostatnim zebraniu wiejskim.
Uważam, że ten temat powinien zostać pilnie podjęty, dlatego w imieniu mieszkańców złożę wniosek dot. budowy placu zabaw do przyszłorocznego budżetu gminy. Mam nadzieję, że głos mieszkańców zostanie uwzględniony, tym bardziej, że faktycznie, jesteśmy ostatnią miejscowością w gminie, gdzie takiego miejsca dla dzieci nie ma. Koszt budowy takiego placu też nie jest jakiś strasznie wysoki.
Pozdrowienia dla Pana i rodziny
Beata

PostWysłany: Śro Sie 03, 2016 9:15 pm 
Użytkownik

Witam, Pani Beato,
Dziękuje za pomoc. Ja wiem, że Pani jest radną z prawdziwą misją i człowiekiem, który chce rozwiązywania problemów.
Widzi Pani, ja ten sam tekst przedstawiłem na forum Burmistrzowi.
Pan Burmistrz odpowiedział jak dla mnie laniem wody, pustymi słowami bez konkretów.
Odpowiedział bo z grzeczności – powinien.
Parafrazując, dla mnie ta odpowiedz brzmiała np. tak może Pan kiedyś wygra w TOTOLOTKa = „Jeśli tylko pojawi się możliwość pozyskania środków na dofinasowanie tego typu przedsięwzięć, to na pewno będziemy o nie aplikować.”.

Pani wykonała ruch, który zostanie zapisany i mam nadzieje będzie musiał doczekać się formalnego rozpatrzenia.
Jeszcze raz Dziękuje Pani, ponieważ moim zdaniem takich ludzi i radnych nam potrzeba,
którzy nie tylko odpowiadają na dzień dzisiejszy TAK lub NIE, ale którzy noszą w sobie powierzone im tematy i szukają możliwości rozwiązania. Tak, aby temat nie został zapomniany.

Zwykły obywatel nie ma kompletnej wiedzy, gdzie swój temat pokierować - jaką ścieżką, gdzie złożyć wniosek itd., ale dobrze, że są właściwie wybrani Radi, aby pomagali swojemu lokalnemu społeczeństwu.
Dziękuje

Czasem odnoszę wrażenie, że tematy „Pytania do Pana Burmistrza” są celowe archiwizowane aby nie można było do nich wrócić.
A ja oczekiwałbym czegoś innego, deklaracji, że każdy temat znalazł finał – został wpisany np. do planu … ,został przekazany np. do działu takiego i takiego…, będzie rozważany w takim i takim terminie itd. (czyli nie zostanie zapomniany).
I dobrze byłoby, aby nawet za 0,5 , za 1 rok itd. można by powrócić do tematu i się z tego rozliczyć..
Krzysztof

PostWysłany: Czw Sie 04, 2016 5:48 am 
Zaawansowany użytkownik

Miejscowość: zawadzkie
Temat widzę podobnie.

Ze strony internetowej gminy Zawadzkie:
Odp. Burmistrza: "Jednocześnie prosi się o wyrozumiałość w sytuacjach dłuższego braku udzielenia informacji. Ze względu na natłok obowiązków Burmistrz nie zawsze ma możliwość regularnego uczestniczenia w dyskusjach. Wszystkie wpisy są jednak czytane i w odpowiedzi na nie są podejmowane stosowne działania.
Na część pytań odpowiedzi mogą być udzielane przez pracowników urzędu reprezentujących określone stanowiska pracy. Odpowiedzi te są udzielane w uzgodnieniu z Burmistrzem."

Proponowane przezemnie rozwiązanie utworzenia na stronie głównej UMiG zakładki w której wpisywane były by tematy interwencyjne nie zostało przyjęte, nie mówiąc już o tym, aby dano na nie odpowiedź.

Z zakładki tej musiały by wynikać co najmniej nast. informacje:
1. Temat zgłoszenia, jego lokalizacja oraz ewent. fotografia.
2. Osoba odp. za rozpatrzenie sprawy
3. Sposób załatwienia sprawy
4. Odpowiedzialny/ni za realizację
5. Termin realizacji
6. Inne
Zakładka z powodzeniem mogła by być jeszcze bardziej rozbudowana w celu uzyskania przejrzystości jej załatwiania.
Pozdrawiam

PostWysłany: Pią Sie 05, 2016 10:05 pm 
Zaawansowany użytkownik

Krzysztof_102 napisał(a):Witam, Pani Beato,
Dziękuje za pomoc. Ja wiem, że Pani jest radną z prawdziwą misją i człowiekiem, który chce rozwiązywania problemów.
Widzi Pani, ja ten sam tekst przedstawiłem na forum Burmistrzowi.
Pan Burmistrz odpowiedział jak dla mnie laniem wody, pustymi słowami bez konkretów.
Odpowiedział bo z grzeczności – powinien.
Parafrazując, dla mnie ta odpowiedz brzmiała np. tak może Pan kiedyś wygra w TOTOLOTKa = „Jeśli tylko pojawi się możliwość pozyskania środków na dofinasowanie tego typu przedsięwzięć, to na pewno będziemy o nie aplikować.”.

Pani wykonała ruch, który zostanie zapisany i mam nadzieje będzie musiał doczekać się formalnego rozpatrzenia.
Jeszcze raz Dziękuje Pani, ponieważ moim zdaniem takich ludzi i radnych nam potrzeba,
którzy nie tylko odpowiadają na dzień dzisiejszy TAK lub NIE, ale którzy noszą w sobie powierzone im tematy i szukają możliwości rozwiązania. Tak, aby temat nie został zapomniany.

Zwykły obywatel nie ma kompletnej wiedzy, gdzie swój temat pokierować - jaką ścieżką, gdzie złożyć wniosek itd., ale dobrze, że są właściwie wybrani Radi, aby pomagali swojemu lokalnemu społeczeństwu.
Dziękuje

Czasem odnoszę wrażenie, że tematy „Pytania do Pana Burmistrza” są celowe archiwizowane aby nie można było do nich wrócić.
A ja oczekiwałbym czegoś innego, deklaracji, że każdy temat znalazł finał – został wpisany np. do planu … ,został przekazany np. do działu takiego i takiego…, będzie rozważany w takim i takim terminie itd. (czyli nie zostanie zapomniany).
I dobrze byłoby, aby nawet za 0,5 , za 1 rok itd. można by powrócić do tematu i się z tego rozliczyć..
Krzysztof

Witam,
Ja bardzo dziękuję za te miłe słowa. Naprawdę. Przyznam, że przez tych kilka lat było parę momentów, gdy miałam dosyć tego całego radnowania.
Te słowa wsparcia pomagają mi na nowo wierzyć w to, że jednak było warto angażować się i że to miało sens.
Pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Sob Sie 06, 2016 6:43 pm 
Zaawansowany użytkownik

Witam,
Wracając do tematu budowy placu zabaw w Kielczy, jeśli Burmistrz chce pozyskać na ten cel środki zewnętrzne- to jestem jak najbardziej za.
Jednak, w przypadku gdy to się nie uda, uważam, że należy sfinansować tę inwestycję ze środków gminy w przyszłym roku, ponieważ takie są oczekiwania mieszkańców wyrażane nie tylko na forum, ale również na zebraniu mieszkańców.
Złożę odpowiedni wniosek, ale czy znajdzie się on w projekcie budżetu na 2017 rok- zależy do woli Burmistrza, bo to on układa projekt budżetu.
Oczywiście, przy uchwalaniu budżetu przez RM, radny może proponować przesunięcia i ostatecznie to RM decyduje. Jednak ja mam nadzieję, że Burmistrz wysłucha głosu mieszkańców w tej kwestii, poprze tę sprawę i ta inwestycja będzie ujęta już w projekcie. To tyle chciałam przekazać w tym temacie.

Przeglądam właśnie aktualne ogłoszenia dot. pozyskiwania środków i tak rzuciło mi się w oczy, że do 11.07.2016 można było składać wnioski dot. działania 9.1 Rozwój Edukacji, Poddziałanie 9.1.3 Wsparcie edukacji przedszkolnej.
Można tu było pozyskać środki między innymi na:
c) dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym poprzez wyrównywanie deficytu wynikającego z niepełnosprawności;
f) dostosowanie i doposażenie istniejącej infrastruktury wychowania przedszkolnego.

I tak się zastanawiam, czy nasza gmina aplikowała o te środki? Zapytam o to na najbliższej komisji B-G.
Mam jeszcze jedną sprawę (apel) do Burmistrza, ale to innym razem.
Pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 4:53 pm 
Użytkownik

Witam, wysłuchałem udostępnionego nagrania Sesja Rady Miejskiej z dnia 29.08.2016 r.mp3

Niestety mimo obietnic nikt nie wspomniał nic w temacie placu zabaw w Kielczy na sesji rady miejskiej.

Elektryczne Gitary
Co ty tutaj robisz - tekst piosenki

„ i co ja robię tu /u-u/ co ty tutaj robisz
są takie rzeczy że nikt nie zaprzeczy
po co tu się głowić

Już każdy powiedział to co wiedział
trzy razy wysłuchał dobrze mnie
wszyscy zgadzają się ze sobą
a będzie nadal tak jak jest

12 ciężkich szczerozłotych koron moją głowę zdobi
jest tyle różnych dróg /u-u/
co ty tutaj robisz
kolejny piękny marmurowy pomnik koło domu stoi

i co ja robię tu /u-u/ co ty tutaj robisz
są takie rzeczy że nikt nie zaprzeczy
po co tu się głowić…”

Krzysztof

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 9:29 pm 
Zaawansowany użytkownik

Witam Krzysztofie,
W odpowiedzi na obietnicę, w dniu 13.09.2016 roku złożyłam w biurze podawczym (zawsze w ten sposób składam wnioski do budżetu) wniosek do Burmistrza następującej treści:

"W związku z procedurą planowania budżetu na rok 2017 zwracam się z prośbą o uwzględnienie w budżecie wydatków związanych z realizacją następujących zadań:
• Utworzenie ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci w Kielczy
Wskazana inwestycja jest zgodna z sugestiami, jakie składali mieszkańcy Kielczy na zebraniu wiejskim, jak również poprzez forum Gminy Zawadzkie. Należy zauważyć, że problem braku wyznaczonego miejsca do zabawy dla dzieci występuje już od wielu lat. Rodzice chcący skorzystać z placu zabaw zmuszeni są do zawożenia swoich pociech do Zędowic lub do Krupskiego Młyna.

• Wyznaczenie i utworzenie miejsc postojowych przy przedszkolu w Kielczy.
W czasie zwiększonego ruchu samochodowego (przywożenie i odbiór dzieci z przedszkola) brakuje miejsca dla parkujących samochodów. To z kolei rodzi niebezpieczeństwo wypadku lub stłuczki"

Teraz czekamy, czy wniosek zostanie ujęty w budżecie. Dowiem się za miesiąc, ponieważ moim tematem komisji Budżetowo- Gospodarczej jest: "Przegląd wniosków złożonych do budżetu na rok 2017. Założenia do projektu budżetu na rok 2017 dotyczące inwestycji". Mam nadzieję też, że Burmistrz zorganizuje spotkania z mieszkańcami w sprawie budżetu na rok 2017. Wtedy możesz uczestniczyć i na przykład zaprotestować, jeśli wniosek nie będzie ujęty.

pozdrawiam
Beata

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 9:41 pm 
Zaawansowany użytkownik

Jeszcze dla uzupełnienia, aby nie było wątpliwości.
Oczywiście, mam kopię pisma z potwierdzoną data wpływu pisma do urzędu.

pozdrawiam

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2016 4:26 pm 
Zaawansowany użytkownik

Witam,
w załączeniu kopia potwierdzonego pisma. Będę w tej sprawie informować na bieżąco.

pozdrawiam
Beata

P.S.
załączenie czegokolwiek na tym forum graniczy z cudem.

Załączniki:
wniosek Kielcza 2017.jpg
wniosek Kielcza 2017.jpg [ 56.44 KiB | Obejrzany 1594 razy ]

PostWysłany: Śro Wrz 21, 2016 4:39 pm 
Użytkownik

Dziekuje.
Trzymam kciuki,aby zakonczyło sie to sukcesem.
Krzysztof

PostWysłany: Śro Lis 16, 2016 11:01 pm 
Zaawansowany użytkownik

Witam,
W poniedziałek radni otrzymali projekt budżetu na rok 2017, z którego wynika, że na budowę placu zabaw w Kielczy zostało przewidziane 50 000 zł (dział 630, rozdział 63095).
Cieszy mnie to, że Burmistrz układając z Panią Skarbnik projekt budżetu na rok 2017 uwzględnił wniosek mieszkańców, za co w imieniu mieszkańców Kielczy, ale i swoim bardzo dziękuję. Wierzę w to, że również Radni RM ten wydatek zaakceptują i przegłosują.
Mam nadzieję również, że projekt budżetu będzie przedłożony mieszkańcom na zebraniach, tak jak to bywało od roku 2011. Naprawdę warto spotykać się z mieszkańcami i przedstawiać na co mają być wydawane nasze wspólne pieniądze. Chociażby po to, aby Ci którzy budżet układali a również ci, którzy ten budżet mają zatwierdzić, mieli absolutną pewność, że jest poparcie i zrozumienie mieszkańców w tym, jak planuje się wydać nasze wspólne pieniądze.
Pozdrawiam serdecznie
P.S. Bardziej szczegółowo na temat nowego budżetu napiszę kolejnym razem.
Beata

PostWysłany: Pią Lis 25, 2016 6:25 pm 
Nowicjusz

Za 50 tysięcy złotych to powstanie pseudo plac a nie z prawdziwego zdarzenia. Jeśli tak, to będzie bardzo mało atrakcji...

PostWysłany: Śro Lis 30, 2016 9:57 am 
Zaawansowany użytkownik

roopert napisał(a):Za 50 tysięcy złotych to powstanie pseudo plac a nie z prawdziwego zdarzenia. Jeśli tak, to będzie bardzo mało atrakcji...

Witam,
No tak, 50 000 zł na utworzenie placu zabaw ( w porównaniu do ogólnej kwoty na inwestycje, którą na rok 2017 planuje się w wysokości- 3 485 000 zł) , to faktycznie nie jest duża suma, ale przyznam, że ja i z tego się cieszę.
Pozdrawiam
Beata

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 1 [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość